Miło jest… kiedy jest miło! Każdy z nas zna siłę małych, miłych gestów. Z tego względu zachęcam wszystkich do powitania naszych wychowanków powitalnym medalem. Przegotowany medal na powitanie znajdziecie na stornie w trzech wersjach – dla przedszkolaka, ucznia szkolnego i dla wychowanka żłobkowego. Przy okazji załączam kilka inspiracji do tego jak umilić czas w pierwsze dni w przedszkolu.

Medal na powitanie – kiedy go wręczyć? 

Niespodzianki nabierają wartości, gdy trzeba się o nie postarać. Medal nie jest w tym przypadku nagrodą, tylko niespodzianką. Z tego względu uważam, że nie powinien być tak nazwany, ani wręczany po wykonaniu jakiegoś zadania. Ale możemy:

  • zabawić się w “ciepło/zimno”;
  • zwiedzać przedszkole podążając za kolorowymi bibułkami, a na końcu trasy odnaleźć medale w kopercie;
  • poznawać placówkę i otrzymać medale od jednego z pracowników – np. od dyrektora placówki;
  • znaleźć medale ukryte niespodziewanie w szatni, szafce lub … w bucie! To inspiracja od naszej węgierskiej wolontariuszki (dzięki, Csenge!)

Medal na powitanie – a co poza tym?

W zależności od tego z jaką grupą wiekową pracujesz, różne materiały zgromadzone na tej stronie mogą posłużyć Ci pomocą.

Jeśli pracujesz w żłobku lub jesteś wychowawcą najmłodszych grup przedszkolnych, zajrzyj koniecznie do materiałów dotyczących adaptacji i pożegnania:

Niezależnie od tego gdzie pracujesz, czy jesteś nauczycielem, a może rodzicem, poczytaj i zaplanuj mądrze współpracę z rodzicami:

Pobaw się – dobra zabawa, to podstawa!

Medal na powitanie – wzory

Załączam wzory. I jak w każdym poście przypomnę, że dużo lepiej drukować plik pdf niż obraz – dlatego poniżej załączam zawsze pdfy 🙂 A zatem obrazy tutaj są do oglądania, żebyście wiedziały co pobieracie.

Wzory są trzy – choć różnią się nie wiele. Mamy medal dla żłobkowiczów (żłobiaczków? Nie jestem pewna jak to odmienić). Dla przedszkolaków – uprzywilejowanych na tej stronie. I uczniów – spodziewam się, że niekoniecznie wpadnie w gust licealistów 🙂

I pliki do pobrania i drukowania (12 medali na jednym arkuszu):

 

W nowym roku szkolnym życzę Wam nieustającej wiary w to, że zmieniacie świat na lepszy!

Facebook Comments