Dzień dobry i cześć! Tu Pani Monia.

pani monia - poznajmy sięNazywam się Monika Sobkowiak, jednak dzieci zwykle wołają do mnie: Pani Monia!

Jestem nauczycielem i neurologopedą, przyjaciółką dzieci, rodziców i nauczycieli. Serce, umysł i pióro oddałam edukacji. Piszę książki, prowadzę szkolenia i kursy, tworzę pomoce dydaktyczne, uczę i prowadzę terapie. Usłyszysz mnie także w trakcie webinarów, posłuchasz w trakcie podcastów, a spotkasz we wrocławskich przedszkolach.

Wierzę w kreatywność – rodziców, nauczycieli, terapeutów i dzieci. Nie wierzę w nudę.

Nie wierzę w kary, w nagrody też nie. Wierzę w wewnętrzną motywację.

Nie wierzę w przymus i wykładowe nauczanie w edukacji przedszkolnej. Wierzę w dobrą zabawę.

Wierzę także, że wspólnie możemy tworzyć rzeczywistość, w której dziecko z radością działa, doświadcza i rozwija się i przede wszystkim – bawi!

Sklep, który znajdziesz na tej stronie to część działalności firmy MONIKA SOBKOWIAK. Wszelkie dane firmy znajdują się w regulaminie.

W księgarni

Lubię pisać. Jako Pani Monia i nie tylko. Nie wiem tylko dla kogo bardziej – dla rodziców, nauczycieli czy dzieci? Owocem tego niezdecydownia są publikacje dla każdej z tych grup.  Napisałam wiele, ale pozwolę sobie wyróżnić kilka pozycji:

  • Jak wspierać rozwój przedszkolaka? (M. Sobkowiak, Samo Sedno): Tutaj znajdziesz same konkrety! Nie lubię tracić papieru na dzielenie się frazesami ani informacjami, które są powszechne w sieci. Także, to taka mała księga do zaklinania dzieci. Metaforycznie. Obędzie się bez zaklęć. Ale nie obędzie się bez dobrej zabawy!
  • Rozwój emocjonalny dziecka (M. Sobkowiak, Oficyna MM): Naprawdę ważny temat! Uważam, że wciąż brakuje publikacji, które wyjaśnią jak reagować na agresję, jak wspierać dziecko nieśmiałe. Co nieco udało mi się tę lukę wypełnić.
  • Elementarz sylabowy (M. Sobkowiak, wyd. Wilga): Od wielu lat pracuję dziećmi. Dziś mam już pewność co do tego, że ogromna część dzieci w wieku przedszkolnym interesuje się nauką czytania. W tym zakresie wypracowałam system, który sprzyja najbardziej wykorzystując nie tylko to co wiem, jako nauczyciel, ale także całą swoją wiedzę z zakresu neurologopedii. Piękna grafika, zawartość dostosowana do potrzeb i możliwości dzieci. Naprawdę lubię ten Elementarz i cieszy ogromnie pozytywne recenzje specjalistów i rodziców, którzy korzystają z niego ucząc dzieci czytać.
  • GRY: Tych już nie wyliczę. Zaczęło się niewinnie, jednak po kilku latach – straciłam rachubę. Polecam Wam, nie tylko swoje własne, ale także innych wspaniałych autorów, gry z serii Kapitan Nauka.

Cieszę się, że możemy się poznać!

Dobrej zabawy z twoim supersmykiem!

Zapisz

Bestsellery