Kim jestem?

pani monia monika sobkowiak

Monika Sobkowiak – dzieci wołają do mnie: Pani Monia!

Jestem nauczycielką przedszkola, neurologopedką, doradcą i autorką, przyjaciółką dzieci, rodziców i nauczycieli przedszkola. Serce, umysł i pióro oddałam edukacji. Tworzę kursy dla nauczycieli przedszkola i kursy dla rodziców, piszę książki o tym jak wspierać rozwój przedszkolaka, prowadzę szkolenia, tworzę pomoce dydaktyczne dla nauczycieli przedszkola, uczę i prowadzę terapie. Jestem autorką ogólnopolskich projektów pod patronatem Ministra Edukacji i Nauki oraz Ośrodka Rozwoju Edukacji dla przedszkolaków. Usłyszysz mnie także w trakcie webinarów o rozwoju dziecka, posłuchasz w trakcie podcastów, a spotkasz we Wrocławiu.

Skąd czerpię wiedzę o tym, jak wspierać rozwój przedszkolaka?

Jestem wieloletnim praktykiem i absolwentką trzech wrocławskich uniwersytetów. Przez 10 lat studiów poznawałam dogłębnie zagadnienia związane z rozwojem psychofizycznym przedszkolaków, z psychologią rozwojową, a także neurofizjologią dziecięcego mózgu, a swoją wiedzę zweryfikowałam w toku 11 lat pracy w przedszkolu z dziećmi o normatywnym rozwoju, ale także z niepełnosprawnością.

Ukończyłam Kształcenie Zintegrowane i Edukację Przedszkolną na Uniwersytecie Wrocławskim, Terapię Pedagogiczną – na tej samej uczelni, Logopedię na Dolnośląskiej Szkole Wyższej i Neurologopedię na Uniwersytecie Medycznym im. Piastów Śląskich we Wrocławiu. 

Mam za sobą kilkadziesiąt szkoleń, konferencji, warsztatów i książek, które pozwalają mi wiedzieć więcej i weryfikować to w praktyce.

Edukacja jest bez wątpienia moją pasją.

Jak powstają kursy dla nauczycieli przedszkola i rodziców przedszkolaków?

Wiedza na temat tego jak wspierać rozwój przedszkolaków bez praktyki pozwala rozumieć, ale nie daje odpowiedzi na pytanie jak działać! Dlatego w swoich kursach dla nauczycieli przedszkola oraz kursach dla rodziców dzielę się tym, co merytoryczne i praktyczne. Rozwiązaniami, których skuteczność potwierdza ponad 10 lat mojego doświadczenia w wychowaniu i wspieraniu rozwoju setek przedszkolaków, współczesna wiedza o rozwoju dziecka i … moi kursanci!

Kursy dla nauczycieli przedszkola i rodziców tworzę?

Wychowanie i rozwój dziecka w wieku przedszkolnym stanowi wyzwanie. By ułatwić rodzicom i nauczycielom skuteczne i świadome wspieranie dzieci – tworzę certyfikowane kursy dla nauczycieli przedszkola oraz rodziców, które poruszają ważne i trudne zagadnienia – między innymi świadoma, pozytywna dyscyplina w grupie przedszkolnej czy stawianie granic dzieciom. 

Nie wierzę w obwinianie – wierzę we współpracę i wsparcie. Ściągam ciężar poczucia winy z barków rodziców i nauczycieli. Propaguję świadomą dyscyplinę oraz idee świadomego wychowania. Bliskie są mi idee pozytywnej dyscypliny i rodzicielstwa bliskości.

Nie wierzę w kary. Wierzę w świadome wychowanie małego dziecka. 

Wierzę także, że wspólnie możemy tworzyć rzeczywistość, w której dziecko jest szanowane i szczęśliwe, a także szanuje innych.  

Jak pomagam?

Z radością działam na rzecz przedszkolaków. Wspieram ich rodziców i nauczycieli przedszkola w ich świadomym wychowaniu i świadomej dyscyplinie. Dzielę się swoją wiedzą i ponad 10-letnim doświadczeniem w wielu formach.

KURSY

Z moich certyfikowanych kursów online dla nauczycieli przedszkola i rodziców skorzystało już prawie 5000 osób!

E-BOOKI

Wiedza i praktyka w formie do czytania, dla tych którym bardziej służy słowo pisane niż mówione.

SOCIAL

Mój Instagram @monikasobkowiak_ oraz Facebook Pani Monia łączą setki tysięcy rodziców i nauczycieli

EDUMAIL

Platforma i mail dla nauczycieli przedszkola, która podbiła serca. Jesteś nauczycielem przedszkola? Koniecznie ją sprawdź!

Czy pomagam skutecznie?

Patrycja
Patrycjaużytkownik Instagrama
Read More
Pani Moniu :)) Uwielbiam Cię!!! Ciebie, wszystkie Twoje rady, podejście, metody, które są naprawdę skuteczne. Bardzo doceniam to, że kogę się od Ciebie uczyć <3 jesteś the best! Szkolenie z zakresu Dyscypliny w przedszkolu bardzo mi pomogło i napędziło do dalszej pracy. Pani Moniu, dziękuję, że jesteś.
Marta
Marta@martkas79
Read More
Kurs świetny, fajnie układa w głowie kierunek pracy z dziećmi. Mam teraz naprawdę trudna grupę i choć w nurcie Pbp pracuje od dawna Twoja wiedza pomogla mi zauważyć nowe ścieżki 😊. Jeśli kiedyś zdecydujesz się wydać ebooka lub kolejna książkę o byciu nauczycielką przedszkolaków z chęcią będę go czytać.
Agnieszka
Agnieszka@agajost
Read More
Nawet nie jestem w stanie policzyć ilu osobom poleciłam Pani profil i treści, które Pani udostępnia! Szanuję za każde dodane przez Panią słowo. Podziwiam za ogrom wiedzy i chęci dzielenia się nią z innymi. Wierzę, że zmieniła Pani tym na lepsze nie jedno maleńkie życie <3
Monika
Monikaużytkownik Instagrama
Read More
Dzień dobry, właśnie dzisiaj zaczęłam przerabiać Pani kurs o stawianiu granic. Co chwilę na nim płakałam, bo mam bardzo dużo do przepracowania z dzieciństwa, chciałam tylko podziękować za Pani pracę i powiedzieć, że cały czas obserwuję, uczę się i dzięki temu łatwiej mi zrozumieć zachowania mojej 3letniej córki. Pięknych Mikołajek!
Angelika
Angelikaużytkownik Instagrama
Read More
Dzięki Tobie i Twojej pracy nas rodziców mniej przygniatają niektóre dni! Dzięki;)
Magdalena
Magdalenaużytkownik Instagrama
Read More
Uwielbiam Edumail, korzystałam już milion razy, materiały graficzne mam podrukowane i zalaminowane i korzystam na bieżąco, scenariusze, pomysły na zabawy aktywizujące to złoto. No kocham 😀 a girlandy na dzień dyni i pluszowego misia zrobiły furorę 🙂
Aneta
Anetaużytkownik Instagrama
Read More
Pani Moniko! Nie jestem nawet w połowie kursu, a czuję już się pewniej i lepiej w grupie z moimi dziećmi. Wróciły mi siły i uśmiech. Myślałam, że może nie nadaję się do zawodu nauczyciela, ale dzięki Pani wskazówkom oraz wyciszankom jest o niebo lepiej. Jest Pani cudowna!
Elżbieta
Elżbietaużytkownik Instagrama
Read More
Pewnie dostajesz masę takich wiadomości, ale chciałabym tylko napisać, że jesteś super i robisz świetną robotę! Staram się wychowywać mojego syna na dzielnego chłopca i mimo, że jestem otwartą osobą to brakuje mi czasem podejścia. A każda Twoja wskazówka pokazuje mi jak można rozmawiać z synem i nauczyłaś mnie, że dzieci to ludzie. To takie oczywiste, a tak często się o tym zapomina. Także super, że jesteś!
Janka
Jankaużytkownik Instagrama
Read More
Moniko!!! Jestem zachwycona zakupem Twojego kursu! 😀 dopiero pierwszy moduł za mną i czuje potrzebę przekazania jak wspaniałą pracę zrobiłaś 🙂 empatyczna postawa wobec dzieci nie jest mi obca i z radością słucham jak opowiadasz o wielu technikach które wykorzystuje a mimo posiadanej już wiedzy i paru latach praktyki uważam że inwestycja w ten kurs to była świetna decyzja. Gratuluję Tobie bardzo wartościowego kursu!!!
Previous
Next
0
uczestników kursów w 2022 r.

Newsletter

panimonia newsletter

Dołącz do newslettera i bądź zawsze na bieżąco!

Powiadomimy Cię o: 

 • nowościach w sklepie
 • niespodziankach
 • bezpłatnych wystąpieniach

W momencie rejestracji otrzymasz:

 • kod rabatowy -10% do wielokrotnego użytku na wszystkie produkty w Sklepie Pani Monia
 • kalendarz świąt nietypowych dla przedszkolaka – każdego 25 dnia miesiąca otrzymasz stronę kalendarza na kolejny miesiąc
 • specjalną ofertę dla nowych subskrybentów
 • bezpłatny dostęp do webinaru Dlaczego dzieci nas nie słuchają?
 • już nigdy nie przeoczysz najlepszych ofert!

Książki i publikacje w druku

Lubię pisać. Jako Pani Monia i nie tylko. Nie wiem tylko dla kogo bardziej – dla rodziców, nauczycieli czy dzieci? Owocem tego niezdecydowania są publikacje dla każdej z tych grup.  Napisałam wiele, ale pozwolę sobie wyróżnić kilka pozycji:

 • Jak wspierać rozwój przedszkolaka? (M. Sobkowiak, Samo Sedno)
 • Rozwój emocjonalny dziecka (M. Sobkowiak, Oficyna MM)
 • Elementarz sylabowy (M. Sobkowiak, wyd. Wilga)
 • GRY: Tych już nie wyliczę. Zaczęło się niewinnie, jednak po kilku latach – straciłam rachubę, jest ich naprawdę dużo!
0
obserwujących
0
obserwujących
0
użytkowników Edumail.pl