Zwierzęta leśne – kolorowanki, szablony, puzzle i wiele innych! To wszystko co zawiera kolejny przygotowany zestw różności, tym razem na temat zwierząt, które możemy spotkać w lesie. Przygotowane materiały pozwolą urozmaicić przygotowane przez nas zajęcia, a także mogą posłużyć jako inspiracje do dekoracji i prac plastycznych. Pomoce dostępne są w kolorze i w wersji do kserowania. Tak, by służyły nam i przedszkolakom, jak najlepiej!

Zwierzęta leśne – kolorowanki, szablony, puzzle i wiele innych!

Leśnych zwierząt znamy wiele, jednak nie sposób opowiedzieć o każdym z nich tak, by wyczerpać dostępną wiedzę. Szczególnie, jeśli na ten temat planujemy poświęcić tylko jeden z tygodniu w roku szkolnym. W związku z tym postanowiłam skupić się na piątce, subiektywnie ciekawych, leśnych zwierząt, o których dzieci nie wiedzą aż tak wiele, jak na przykład o jeżu. P.S. Zajrzyjcie też do jesiennej gigapaki!

Zwierzęta leśne – kolorowanki, szablony, puzzle i wiele innych, czyli co zawiera zestaw?

Poniżej znajdziecie kolorowanki, puzzle w kolorze i czarno-białe, szablony, pomysły na zabawy ruchowe i ciekawostki dotyczące głównie niedźwiedzia, zająca, wiewiórki, sowy oraz lisa.

Zwierzęta leśne – kolorowanki i szablony do prac plastycznych

Pierwszy zestaw, składający się z pięciu elementów. Na kolorowankach znajdziecie liska, niedźwiedzia, sowę, zająca oraz wiewiórkę. Poza kolorowaniem, dzięki braku zbędnych detali, można wykorzystać je do każdej pracy plastycznej, która przychodzi nam do głowy. Jak wykorzystać kolorowanki? Do kolorowania :), malowania farbami, wyklejania bibułą, papierem kolorowym, stemplowania, wydzierania, itp. – co nam tylko wyobraźnia podsunie.

Przykładowe zwierzęta leśne –  kolorowanki, szablony do prac plastycznych:
Do pobrania – 5 wzorów (lis, niedźwiedź, sowa, wiewiórka, zając):

Zwierzęta leśne – kolorowanki, szablony do dekoracji

Kolejna część to czarno-białe kolorowanki, przygotowane do pocięcia. Z przygotowanych szablonów można wykonać piękną dekorację naszej przedszkolnej sali. Ale to nie wszystko! Chcąc doskonalić percepcję wzrokową, po przedstawieniu wzoru, możemy zaproponować przedszkolakom stworzenie pięknych leśnych zwierząt od podstaw!

Wzory:Do pobrania:

Zwierzęta leśne – puzzle doskonalące rozpoznawanie cyfr

Kolejne przygotowane zestawy to proste puzzle, dzięki którym przedszkolak utrwali wygląd cyfr. Puzzle zawierają trzy, cztery, pięć lub sześć elementów i są dostępne zarówno w kolorze jak i w wersji do drukowania. Do pobrania poniżej:Do pobrania:

Zwierzęta leśne – zanim przejdziesz dalej…

Naprawdę niewiele brakuje, by strona działała jak należy. Poza poświęconym czasem – wgrywanie na nią plików, pobieranie ich przez innych, każde zdjęcie i piosenka – kosztuje, mnie, nie Was 🙂 Każdy obraz wymaga też wykupienia odpowiedniej licencji. Dlatego proszę Was o małe wsparcie – by strona działa bezpłatnie, wystarczy kilka minut i kilka złoty. Będę niezmiernie wdzięczna! Jeśli przebrnięcie przez transakcję na zrzutce jest dla Ciebie kłopotliwe – napisz na mail lub na fanpage’u na facebooku – podam wtedy bezpośredni numer konta.

Zwierzęta leśne – piękna praca plastyczna

Szczerze polecam liska! Jest po prostu uroczy!

 

Zwierzęta leśne – ciekawostki i wiadomości, które warto przekazać dzieciom:

 • lisy to prawdziwe śpiochy – przesypiają nawet dziesięć godzin dziennie;
 • jak na leśne zwierzęta lisy bardzo często odwiedzają miasta – nad ranem, choćby we Wrocławiu, na drogach biega ich naprawdę sporo;
 • w sen zimowy zapada nie tylko niedźwiedź, ale i borsuk oraz jeż;
 • wiewiórka nie hibernuje, wbrew ogólnemu przekonaniu – spędzie wiele czasu w dziupli, gdy jest mroźno, nie chcąc wychodzić, przysypia, ale nie jest to klasyczny “sen zimowy”;
 • lisy to niezłe leniuszki – często unikają kopania własnych nor, zajmując nory borsucze (śpią wraz z borsukami lub przeganiają je!)
 • wiewiórki to małe sklerotyczki – często zapominają, gdzie zakopały orzechy, ale… dzięki temu zasiewają nowe drzewa!
 • naturalnym pożywieniem jeży nie są jabłka;
 • zimą ptaki migrują do innych, cieplejszych krajów, są jednak też ptaki, które przylatują do nas – np. gil, sowa śnieżna;
 • ptaki migrując wykorzystują wrażliwość na pole magnetyczne – niczym magnes w kompasie potrafią “wyczuć” gdzie jest północ, a co za tym idzie, wiedzą w którym kierunku zmierzać odlatując do ciepłych krajów.

W co się bawić, by podtrzymać leśny klimat?

 • zabawy ruchowe inspirowane zwierzętami: zajęcze skoki, skradanie się jak lis;
 • podchody – “Skradanie się jak lis”;
 • “Zgubione orzechy” – poszukiwanie orzechów ukrytych przez wiewiórkę;
 • “Stary niedźwiedź mocno śpi” – klasyka gatunku!
 • kopanie lisiej norki w piaskownicy;
 • konstruowanie karmnika dla ptaków;
 • konstruowanie kompasu wyznaczającego północ, przy okazji rozmowy o migracji ptaków.

Leśna, taneczna piosenka, bo wszyscy lubimy śpiewać:

 

A Wy jak bawicie się z przedszkolakami, przy okazji tematu leśnych zwierząt?:)

Facebook Comments