Jesień – karty pracy, domino, szablony, rymowanki i wiele więcej! Przedstawiam pierwszą gigapakę jesiennych rozmaitości, które mogą posłużyć Wam jako inspiracja do wykonania ciekawych prac plastycznych. Przygotowane materiały mogą być gotowym scenariuszem do przeprowadzenia zajęć otwartych z rodzicami, hospitacji lub kolejnych ciekawych zajęć dla naszych przedszkolaków.

Jesień – karty pracy, domino, szablony … – co zawierają zestawy?

Przygotowane pomoce zawierają dużo różności. Znajdziecie tutaj karty pracy, gotowe do wydruku zarówno dla maluszków, jak i starszaków. Są też kolorowanki, które wydrukowane na kolorowym papierze mogą służyć jako dekoracja w naszej sali. Kontury liści mogą być wykorzystane w tworzonych przez Was pracach plastycznych, ale i jako tematyczne kolorowanki. Może będą malowane farbami, może będą materiałem do treningu wycinania – wszystko zależy od tego, co jest celem naszej pracy. Przedstawiam w nowej odsłonie jesień – karty pracy, domino, szablony i całe mnóstwo różności 🙂

Jesienne wierszyki i domino:

Domino powstało jako pomoc na zajęcia otwarte z rodzicami. Rodzic odczytywał treść rymowanej zagadki, a zadaniem dziecka było odgadnąć o co chodzi i dołączyć domino w odpowiednim miejscu. Jeśli szukacie wierszowanych zagadek jesiennych lub domino, ten zestaw zawiera właśnie takie elementy 🙂

Jak to wygląda? Przestawiam 3 fragmenty. Cały zestaw składa się z 14 kart 🙂 Do pobrania poniżej.
Do pobrania: jesienne domino

Jesienne karty pracy

Przygotowałam trzy karty o różnym poziomie trudności. Najtrudniejsze doskonalą znajomość liczebników głównych i porządkowych oraz rozpoznawanie cyfr. Najprostsze, dla maluszków, polegają na połączeniu w pary dwóch takich samych elementów. Trzecie karta średniej trudności doskonali percepcję wzrokową i polega na kolorowaniu według wzoru.

Przedstawiam wzory – pliki do pobrania znajdują się poniżej:
Jesienne karty pracy:

Jesienne szablony i kolorowanki

Kolorowanki to naprawdę prosta i rozwijająca rzecz. Doskonalą percepcję wzrokową i małą motorykę, prowokują do nauki prawidłowego sposobu trzymania narzędzi piśmienniczych, zachęcają do wycinania. Pocięte – stanowią puzzle. Odrysowane i zrobione w kolorze – stanowią szablony do dekoracji naszej sali. Mogą być pomalowane farbami, wyklejone jak wydzieranka i stemplowane paluszkami. Pomysły nie mają końca – szczególnie te, które są tworzone przez dzieci.

Jak to wygląda? Wzory (do pobrania poniżej w formacie do druku):
Do pobrania: liście kolorowanki szablony

Jesień – karty pracy, domino, szablony … i co jeszcze?

Jesienią nie sposób nie mówić o pogodzie i zmianach jakie zachodzą. Szczególnie barwne i prowokujące są drzewa. Zgodnie z intuicją i skojarzeniami, przygotowałam szablony drzew do dowolnego udekorowania i szablon parasola.

Co do drzew – pomysł z dekorowaniem barwionymi pestkami dyni uważam za naprawdę wart uwagi. Zajrzyjcie tutaj.

Wzór:

Do pobrania:

Jesień – pomysły na prace plastyczne:

 

Facebook Comments