Sezon świąt rodzinnych uważam za otwarty. Majowy dzień rodziny już za nami, a przed nami Dzień Mamy i Dzień Taty, z Dniem Dziecka w tak zwanym między czasie.Moja rodzina – przedszkolne inspiracje to zestaw, w którym starałam się zawrzeć wszystko to, co może być Wam teraz potrzebne. Znajdziecie tam prezentację, która aktywizuje najmłodszych na wielu płaszczyznach. Zadania do druku – ćwiczące pamięć, koncentrację uwagi – utrzymane w rodzinnej konwencji. Karty demonstracyjne? Są! Materiały do nauczania na odległość? Są! Inspiracje do zabaw w przedszkolu? Obecne!

Moja rodzina – prezentacja i film

Ze względu na lekcję jaką dała nam pandemia – przygotowałam materiał do nauki na odległość. Choć żadna prezentacja nie zastąpi uroku zajęć prowadzonych przez nauczyciela, starałam się, aby wykorzystała fakt, że dziecko znajduje się aktualnie w domu i uczyniła z niego atut.

Prezentuję materiał w dwóch wersjach – jako film (dostępny również na youtube) i jako link – klikając w link pobierzecie prezentację na swój komputer. W takiej wersji łatwiej z niej skorzystać, bo w zadaniach będziemy mieli możliwość regulowania tempa poprzez kliknięcie w myszkę. Film narzuca tempo i dla wielu zadań może się ono okazać zbyt szybkie. W prezentacji także jest głos. Dzięki temu dziecko może oglądać ją niemalże bez udziału osoby dorosłej.

Prezentacja do pobrania tutaj: rodzina

Moja rodzina – przedszkolne inspiracje. Piosenka

Jeśli pobierzecie prezentację z linku powyżej – piosenka została w niej osadzona, nie musicie jej osobno pobierać.
Jeśli jednak korzystacie z odnośnika do youtube – piosenka nie będzie się tam wyświetlać. Z tego względu – bo jest warta odsłuchania, zamieszczam ją także tutaj.

Moja rodzina – karty pracy, zadania, ćwiczenia

Część inspiracji do zabaw zawartych jest już w prezentacji. Kolejne zamieszczam tutaj.

Puzzle, dodatkowe karty obrazkowe znajdziecie TUTAJ.

Cienie i zagadki wizualne

Przykładowe karty prezentuje tutaj – możesz je pobrać poniżej.

Do pobrania: dzieci – cienie, podobieństwa

Dyplomy, medale, plakaty

Dyplom dla taty: dyplomik supertaty

Dyplom dla mamy: dyplomik dla supermamy

Medale dla mamy i taty: medal supermamy i taty

moja rodzina - plakat

Plakat: plakat informacyjny

 

Miłej zabawy!

Facebook Comments