Pytałam Was ostatnio jaki materiał przydałby się w najbliższym tygodniu. Z moich obliczeń wynika, że majowa łąka króluje na liście potrzeb. Z tego względu przygotowałam dla Was materiał zawierający między innymi: karty pracy, gry online, film prezentujący życie na łące, a także piosenkę związaną z tym tematem. Wyjaśnię też jak z tego skorzystać w ciągu bieżącego tygodnia.

Majowa łąka – jak podzielić materiał?

Przygotowany zestaw jest obszerny. Z tego powodu proponuję na przykład w:

  • poniedziałek zachęcić dzieci do obejrzenia filmu o łące;
  • wtorek utrwalić wiadomości w oparciu o gry online;
  • środę zachęcić do zabaw w muzyką;
  • czwartek zaproponować pracę plastyczną;
  • piątek poszerzyć rozwijane umiejętności wykonując karty pracy.

Każdego dnia warto zaproponować tematyczne zabawy ruchowe i gimnastyczne.

Majowa łąka – film

Proponuję na przykład ten – przejrzałam wiele i uważam, że jest bardzo przyjemny w odbiorze dla najmłodszych.

Majowa łąka – gry online

Teraz nie jest to do końca pewne gdzie odbywają się przygotowane przez Was zabawy – w przestrzeni internetowej czy rzeczywistej. Gdyby jednak nasza przedszkolna rzeczywistość wciąż realizowała się za pośrednictwem ekranów, miłą atrakcję stanowią gry online. Te, które znajdziecie poniżej, przygotowane są w Learning Apps. Polecam – jest naprawdę prościutkie w obsłudze, chociaż – niestety – walory graficzne czasami pozostawiają wiele do życzenia.

W pierwszej grze zadaniem dziecka jest odnaleźć pary. Gra odbywa się na zasadach memory (gry Super Pamięć), z tym, że ilustracje wykorzystane w zabawie związane są z życiem na łące.

Druga gra to opcja dla tych przedszkolaków, które dobrze czują się czytają. To wykreślanka z ułatwieniem w postaci zapisu wyrazowego w panelu bocznym gry, na przykład zapis BOCIAN przy wykreślance (wraz ze zdjęciem) i odowiednie litery w wykreślance.

Majowa łąka – karty pracy

Jako dodatek i urozmaicenie ćwiczeń – załączam tematyczne karty pracy. Tutaj przedstawiam ich wzory, a pod galerią – plik do pobrania.

A tutaj plik: majowa łąka karty pracy

Być może pomocne okażą się inne wiosenne materiały:

Motyle na łące – piosenka

Proponuję tą:

Prace plastyczne

Polecam jak zawsze Pinterest. Zapraszam Was tam na moją tablicę, gdzie czeka na Was aż 45 pomysłów na prace plastyczne dla najmłodszych.

majowa łąka

Zapraszam na Pinterest TUTAJ. 

Pani Monia – wsparcie i rozwój strony

Czy materiały zgromadzone na stronie są dla Ciebie przydatne? Wierzę, że tak. Staram się, żeby to, co przygotowuję służyło nauczycielom, rodzicom i przede wszystkim dzieciom. Dlatego zachęcam Cię do wsparcia działalności strony TUTAJ.

Facebook Comments