Majowe święta to doskonała okazja do tego, aby utrwalić symbole narodowe, budować postawę patriotyczną oraz świetnie się bawić w narodowej konwencji. Tematem dzisiejszego wpisu jest Polska – prezentacja, interaktywne gry, a także karty pracy, które pozwolą zorganizować interesujące zajęcia on-line i na żywo.

Polska – prezentacja

Pierwszym elementem przygotowanego pakietu jest prezentacja (lub film z prezentacją), podczas której najmłodszy użytkownik ma okazję zdobyć niezbędną wiedzę na temat swojego kraju. W prezentacji o Polsce znajdziecie na przykład:

  • symbole narodowe, czyli: godło, flagę i hymn;
  • wyjaśnię także słowa hymnu w wersji przystępnej dla dziecka;
  • poznamy znanych Polaków;
  • wyruszymy w ekscytującą podróż śladami pięknych miejsc i wyjątkowych zwierząt;
  • usłyszymy hymn Polski, hymn Unii Europejskiej, a także fragment kompozycji chopinowskiej;
  • kaszubską piosenkę;
  • polskie stroje ludowe i tradycyjny taniec.

Możesz przekazać prezentację swoim wychowankom w formie filmu na youtube, linku do tej strony lub wykorzystać ją bezpośrednio – pobierając na swój komputer. Zachęcam do skorzystania w prezentacji w oryginalnej wersji – niefilmowej. Zawiera ona dodatkowe materiały multimedialne, niedostępne w filmie, a także umożliwia dziecku udzielanie odpowiedzi poprzez kliknięcia.

Tutaj film :

A tutaj plik: polska – film dla przedszkolaków

Polska – interaktywne gry

Edukacja zdalna trwa! A więc czas na dobrą zabawę – zdalnie. Możesz na przykład skorzystać z poniższych propozycji. Do jednej z nich zaprowadzi Cię także ostatni slajd z prezentacji. Przeczytaj polecenie i … miłej zabawy!

W pierwszej grze zadaniem dziecka jest odróżnić polskie symbole narodowe, ilustracje nawiązujące do naszej kultury i tradycji od ilustracji “zmyłek”. W pierwszej kolejności dziecko odkrywa pola należące do kategorii “POLSKA”, natomiast w drugiej – “NIE DAM SIĘ NABRAĆ!”.

 

A tutaj ćwiczenie, które pozwoli doskonalić analizę sylabową. Dla najmłodszych. Zadaniem dziecka jest przyporządkować wyłaniającą się ilustrację do jednej z trzech kategorii “1 SYLABA”, “2 SYLABY” lub “3 SYLABY”. Przyporządkowanie polega na przeciągnięciu ilustracji na teren oznaczony jednym z kolorów.

 

Polska – karty pracy

Kilka kart do twórczej zabawy w narodowym temacie.

Tutaj wzory:

Do pobrania: TUTAJ.

To dodatek dla tych, którzy lubią działać w papierowej wersji. Przygotowane we wcześniejszych latach kolorowe puzzle, a także wersje do kolorowania znajdziesz TUTAJ. 

A poniżej kilka wzorów:

Czy materiały są bezpłatne?

Tak, jak wszystkie które znajdziesz na tej stronie. Jeśli masz chęć docenić trud włożony w ich przygotowanie, zachęcam do wsparcia. Zajrzyj TUTAJ. 

Polska – piosenki

W ciągu tego tygodnia warto zachęcić najmłodszych do śpiewania. To ulubiona piosenka moich wychowanków:

Polska – prace plastyczne

23 inspiracje (i więcej) czekają na Ciebie na mojej tablicy na Pinterest. Kliknij TUTAJ.

 

Facebook Comments