Kalendarz adwentowy z zadaniami to gotowa pomoc do druku i wykorzystania, przygotowana w ramach wielkiej blogerskiej akcji Świąteczna Gigapaka Przedszkolaka. Kalendarz ma wprowadzić dzieci w klimat świąt, inspirować do twórczych działań i dobrych uczynków na rzecz innych. Co poza tym w dzisiejszym wpisie? KONKURS ze wspaniałymi nagrodami! Co jeszcze? Na sześciu wspaniałych blogach edukacyjnych znajdziecie całe mnóstwo świątecznych inspiracji – załączam linki. Tym samym, wraz z innymi blogerkami, życzę Wam wesołych świąt! 🙂

Świąteczna Gigapaka Przedszkolaka – co to za projekt?

W tym roku poszukując najlepszego pomysłu na blogowy świąteczny prezent, postanowiłyśmy przygotować Świąteczną, naprawdę giga (!), GIGAPAKĘ dla Przedszkolaków. Czerpiąc pomysły od najlepszych, wspólnymi siłami blogerek z Boberkowy World, Przedszkolankowo, małe-duże, Aga i Dzeciaki, Wierszowanki Przedszkolanki i Pani Moni, powstała cała seria różnorodnych materiałów.

Poza materiałami czeka na Was również konkurs z nagrodami prosto od dobrezabawki.com :)!

Od nas dla Was, wspaniałych nauczycielek wychowania przedszkolnego, z najlepszymi świątecznymi życzeniami 🙂

Ja zapraszam Was do skorzystania z pomysłu na Kalendarz Adwentowy z zadaniami.

Kalendarz Adwentowy z zadaniami – co zawiera?

Kalendarz Adwentowy z zadaniami zawiera 24 zadania do wykonania przez przedszkolaki. Te, które wykonywane są od poniedziałku do piątku, angażują dzieci w wykonanie czegoś w sali. Sobotnie i niedzielne pozycje proponują dobre uczynki do wykonania w domu.

Jakich zadań możecie się spodziewać? Wśród 24 zadań znalazło się pomaganie koledze w sprzątaniu zabawek, pomoc w posprzątaniu po posiłku, narysowanie laurki dla Mikołaja, wysłanie pocztówek dla rodziny i dekorowanie sali. Wszystkie zadania przedstawione są w postaci wesołej rymowanki. Do pobrania poniżej 🙂
 

Do pobrania:

Kalendarz Adwentowy z zadaniami – możliwe wersje

Zadania przygotowane zostały w dwóch wersjach – w kolorze jako bombki (do zawieszania na choince) lub białe (jako broda Świętego Mikołaja).

W jaki sposób wykorzystać zadania?

  • wydrukować w kolorze i zamontować na dużej choince przygotowanej wcześniej przez dzieci – zrealizowane zadanie jest mocowane na choince, tak, że ostatniego dnia na choince wiszą wszystkie bombki;
  • wydrukować zadania czarno-białe, na białej kartce, doczepiać kolejno do przygotowanej wcześniej głowy Mikołaja – każde kółko to “pukiel” brody;
  • wydrukować zadania i codziennie odczytywać jedno z nich dzieciom. Za każde zrealizowane zadanie doczepić jedną bombkę (pluszową kulkę) na przygotowanej choice (dodana w plikach do pobrania);
  • ukryć zadania w dowolnej aranżacji – przedstawiam kilka projektów z sieci.

(źródło: https://pinterest.com)

Zadanie zaznaczane kulką na planszy – jedno zadanie -> jedna nowa bombka:

 
 

Do pobrania:

Kalendarz Adwentowy z zadaniami – przydatne materiały

Wśród zadań, znajdziecie zaproszenie do wykonania laurki dla Świętego Mikołaja lub zapoznania się z imionami wszystkich reniferów. W plikach poniżej znajdziecie gotowy materiał obrazkowy – 9 reniferów wraz z imionami oraz planszę do wykonania laurki. Przedstawiam kilka wzorów!
Do pobrania:

List do Świętego Mikołaja i gra:

Przygotowując się do świętowania Bożego Narodzenia w przedszkolu, warto urozmaicić zajęcia wesołą grą lub wspólnym pisaniem listu do Świętego Mikołaja. Gotowe szablony znajdziecie tutaj.

Różności z blogów edukacyjnych:

Koniecznie zajrzyjcie na pozostałe blogi po jeszcze więcej inspiracji:

KONKURS na Najpiękniejszy Kącik Świąteczny

Drogie Nauczycielki Przedszkola! Zachęcamy do wzięcia udziału w ogólnopolskim konkursie organizowanym w ramach akcji blogerskiej Świąteczna Gigapaka Przedszkolaka. Zadaniem uczestników jest stworzyć w swoim przedszkolu wyjątkowy kącik świąteczny i wysłać 3 zdjęcia na adres mailowy załączony w regulaminie. Prace nadsyłać można do 15 grudnia.

Nagrody: poza możliwością zaprezentowania swojej twórczości na blogach organizatorów dwie najciekawsze aranżacje otrzymają nagrody rzeczowe prosto od dobrezabawki.com

Szczegółowy regulamin do pobrania tutaj: regulamin konkursu

Dobre Zabawki na Prezenty Mikołajkowe:

Czas świąt Bożego Narodzenia to okres szaleństwa zakupowego. Poza indywidualnymi prezentami dla maluchów, często uzupełniamy grupowe zaplecze zabawkowe. Na co warto przeznaczyć fundusze? Polubiłam się z dobrymi zabawkami. Przedstawiam trzech faworytów dla spryciarzy, które mogą Was zainteresować:

Kolorowe, drewniane i sprytne, w sam raz dla małych i dużych urwisów 🙂 Poza doskonaleniem zręczności, pozytywnie wpływają na koncentrację uwagi i koordynację wzrokowo-ruchową. Mądry, świąteczny prezent, na który śmiało możemy sobie pozwolić. Znalezione tutaj:

 

Świąteczna Gigapaka Przedszkolaka – wiersze

Poza tym, że zapraszam Was serdecznie na stronę Agatki – Wierszowanki Przedszkolanki, która potrafi zrymować chyba wszystko, załączam plik z tymi, które szczególnie polecam Waszej uwadze w czasie świąt:

 

A na zakończenie… wesołego przygotowania do Świąt z Waszymi maluszkami 🙂 Niech to będzie miły, spokojny i piękny czas dla wszystkich. Grudzień to w końcu magiczny miesiąc!

 

 

Facebook Comments