W co się bawić w domu? Pomysłów jest wiele! A ja zacznę od Pandemii. To prosta gra planszowa, dzięki której wykorzystasz zainteresowanie dziecka koronawirusem, zajmiesz czas miłą zabawą i utrwalisz nawyki higieniczne. Trochę wiedzy, trochę humoru i mnóstwo dobrej zabawy, którą urozmawici Koronawirusław, Dorotka Zdrowotka, Zuzka Wiruska i Zdrowomir.

W co się bawić w domu?

Koronawirus, poza realnym zagrożeniem jakie ze sobą niesie, rozpoczął okres epidemicznego aresztu domowego. Jako optymistka, wierzę, że czas spędzony z dziećmi w domu jest pełen radości dla całej rodziny. Jako realistka, zakładam, że każdemu przyda się odrobina inspiracji. A więc… w co się bawić w domu?

Pandemia – domowa gra planszowa

W planszówki! Pandemia to prosta gra planszowa gotowa do druku. Poza materiałami zawartymi w pliku potrzebujesz pionków dla graczy i kostki do gry. Dzięki grze masz szansę niwelować stres dziecka związany z niejasnym dla niego zagrożeniem. Wesołe postacie pozwolą utrwalić zasady profilaktyki i poszerzyć co nieco wiedzę o wirusie. Dodatkowo wykorzystamy naturalne zainteresowanie dziecka tematem.

Pandemia – bohaterowie

Już wiemy w co się bawić w domu. Teraz dowiemy się z kim. Poznajcie ich! Przed Wami wirusowe czarne charaktery: Zuzka Wiruska i Koronowirusław oraz bohaterowie pozytywni: Dorotka Zdrowotka i Zdrowomir. To postacie, w których wcielamy się w trakcie gry.

w co się bawić w domu pandemia

Nasi bohaterowie mają za zadanie zebrać jak najwięcej punktów. Przechodząc przez kolejne pola zdobywają karty niebieskie lub czerwone, w zależności od karty, którą wylosowali i pola na którym stoją.

Czerwone karty utrwalają podstawowe zagrożenia związane z przenoszeniem koronawirusa.

w co się bawić w domu

Niebieskie karty utrwalają dobre nawyki:

w co się bawić w domu pandemia

Grę można zdecydowanie poszerzyć. To jej najprostsza wersja, która może jeszcze dojrzeje przez czas rekomendowanej kwarantanny.

Na zwycięzce czekają trofea. Cenne w czasach zarazy!

w co się bawić w domu

Dlaczego właśnie takie trofea? Niektórych to dziwi, a innych martwi, jednak faktem pozostaje, że w sklepach coraz trudniej znaleźć papier toaletowy, mydło, żel antybakteryjny czy suche produkty, takie jak makaron czy ryż. A więc taki to czas, że wartościowym papierem, jest papier toaletowy, a dobrem luksusowym szare mydło.

W co się bawić w domu? Pandemia

W pliku znajdziecie także planszę. Prostą, w formacie A4. Jeśli przeraża Cię jej wydruk w kolorze – na końcu znajdziesz odnośnik do planszy w wersji bez tła.

Każdy zawodnik ma do przejścia 16 pól – nie omijamy żadnego. Więcej na ten temat przeczytasz w instrukcji załączonej do gry.

w co się bawić w domu

W co się bawić w domu – gra Pandemia

Tutaj znajdziesz grę wraz z instrukcją i wszystkim czego Ci trzeba w wersji pdf i doc – gotową do wydruku oraz plik z planszą bez tła.

Po więcej pomysłów zajrzyj jutro! Siadam do pisania.

Facebook Comments