Czy wiecie, że Wielkanoc jest już w najbliższą niedzielę? Jakoś nie do końca to do mnie dociera. Ale, tak, nie może być inaczej. Wielkanoc nadchodzi wielkimi krokami. Zające szykują niespodzianki, rodzice szykują koszyczki, a przedszkolaki promują tegoroczne trendy we wzornictwie pisankowym. Wielkanocna megapaka przedszkolaka to zestaw zadań, które edukacyjną ścieżką wprowadzą dzieci w świąteczny nastrój.

Wielkanocna megapaka przedszkolaka – co zawiera?

Swoim niepisanym zwyczajem, starałam się przygotować zestaw zróżnicowany, czyli taki, w którym każdy przedszkolak znajdzie coś dla siebie. Zobacz, co znajdziesz w zestawie. Nie musisz pobierać zdjęć – na dole strony znajdziesz bezpłatny plik.

Karty zawierają zadania doskonalące różnorodne obszary. Znajdziesz tam zadania na przykład:

  • utrwalające określenia związane z relacją przestrzenną, czyli np. przed, za, obok, na; 
  • zadania związane z przeliczaniem, a także kolorowaniem – przy okazji;
  • ćwiczenia angażujące percepcję wzrokową.

Choć dwie z zaprezentowanych kart wydają się być podobne, jedna z nich doskonali umiejętność przeliczania, natomiast druga rozwija umiejętności arytmetyczne. W tej drugiej wersji to zadaniem dla starszaka, który poznał już znaki matematyczne, a także opanował obliczenia na tym poziomie. Nie ma pośpiechu! Wcale nie ma takiego obowiązku, aby sześciolatek doszedł na etapie przedszkola do tego etapu. Ale prawdą jest, że wiele dzieci osiąga ten etap, więc chciałam, aby i dla nich znalazło się kilka zadań w tym zestawie.

Wielkanocna megapaka przedszkolaka – ciąg dalszy zadań

To jeszcze nie wszystko! Kart jest w sumie 14 oraz kilka stron puzzli oraz kolorowanek.

W zadaniach nie mogło zabraknąć ćwiczeń doskonalących sylabowanie oraz wyróżnianie głoski w nagłosie lub wygłosie. Co więcej, w zestawie znajdziecie także prosty rebus z wielkanocnym hasłem.

Wielkanocna megapaka przedszkolaka – to jeszcze nie wszystko!

Część przygotowanych zadań w większej mierze zachęca do kolorowania, inne – do rysowania. Poza małą motoryką, angażują także inną umiejętność, na przykład utrwalają kierunki, doskonalą percepcję kolorów czy umiejętność uzupełniania zbiorów do określonej ich mocy (tutaj – określonej wiekiem dziecka).

Coś z literkami? Pewnie, że tak! Nie mogło zabraknąć także takich zadań.

Megapakę kończą puzzle i kolorowanki. Oto kilka przykładów poniżej:

Zabawy i zadania Wielkanocne

  • Może zainteresować Cię także ten Wielkanocny zestaw: TUTAJ
  • Wielkanocne eksperymenty z jajkiem w roli głównej: TUTAJ
  • A także wielkanocny spektakl: TUTAJ
  • Najmłodszym może spodobać się dekorowanie pisanki online: TUTAJ

 

A plik z zadaniami powyżej znajdziesz WIELKANOCNA MEGAPAKA PRZEDSZKOLAKA

Facebook Comments