Pracując od lat z dziećmi w wieku przedszkolnym jestem bardziej niż pewna, że jedynym językiem, który jest czytelny dla dziecka, jest zabawa. To zabawa uczy, rozwija i kształtuje kompetencje u najmłodszych. Oczywiście, zarówno nauczycielom jak i rodzicom zależy na tym, żeby rozwijając dziecko sięgać po najlepsze pomoce. Z tego względu od czasu do czasu sięgam po gry, które zyskują na popularności i przyglądam się im uważniej. Oto wyniki mojej ostatniej obserwacji, czyli recenzja gry Psi Wyścig!

Psi Wyścig – co to za gra?

To propozycja z serii Kapitan Nauka skierowana do dzieci w wieku od 3 do 7 lat. Gra umożliwia rozgrywkę w dwóch wariantach – w pierwszym bazuje w większym stopniu na percepcji kolorów i przeliczaniu, w drugim – na percepcji kształtów i przeliczaniu, co czyni ją ciekawszą i w istocie, tworzy dwie gry o zupełnie innych rozwojowych walorach.

Co rozwija gra Psi Wyścig?

Rozwija wiele. Recenzuję rzadko, ale gdy się tego podejmuję, robię to ze szczerą wiarą w wartość tego, o czym opowiadam.

Mechanika gry Psi Wyścig opiera się na rzuci kośćmi – serio! Kośćmi, nie kostkami – takimi dla psów, bo to oni są głównymi bohaterami tej gry. Po wykonanym rzucie dziecko musi go ocenić na podstawie jednej lub dwóch cech, a następnie przestawić pionek (naprawdę uroczy pionek!) na odpowiednie pole.

Tym samym możesz sięgnąć po grę Psi Wyścig, jeśli zależy Ci na:

– rozwijaniu percepcji

– doskonaleniu umiejętności przeliczania i szacowania długości

– rozwijaniu spostrzegawczości, koncentracji uwagi,

– doskonaleniu umiejętności organizowania pola percepcyjnego

– rozwijaniu umiejętności klasyfikowania.

Pozornie, ze względu na to, że dziecko przelicza, może wydawać się, że to gra rozwijająca myślenie matematyczne, ale zaangażowanie wszystkich tych funkcji czyni ją świetną opcją dla osób przygotowujących się do nauki czytania i dla tych, którzy tę funkcję doskonalą.

gra psi wyścig

Gra Psi Wyścig w aspekcie wizualnym

Szybko zwrócić uwagę – a dzieci jeszcze szybciej – że ta gra jest śliczna! Moich dwudziestu małych recenzentów jednogłośnie uznało, że alternatywną nazwą dla tej gry są Słodziaki. Na marginesie – przy tej okazji dodam, że śmiało możesz wykorzystać tę grę także w dużej grupie dzieci. Pudełko, plansza, pionki i kostki – wszystkie elementy gry są estetyczne, atrakcyjne graficznie i wykonane w trwały sposób. Dodatkowo – instrukcja zwizualizowana pozwala dziecku niemalże samodzielnie przygotować się do gry i przypomnieć sobie zasady, jeśli sięgnęło po grę po przerwie.

gra psi wyścig

Główne zalety gry

Psi Wyścig to gra dobrze wykonana, trwała, ciekawa dla dziecka, atrakcyjna graficznie, nieskomplikowana w przebiegu, łatwa do wyjaśnienia, wartościowa edukacyjnie – ćwiczy wiele umiejętności równocześnie utrzymując zaangażowanie dziecka.

Jest świetną opcją do grania w domu, ale także w przedszkolu samodzielnie przez dzieci. Dodatkowo posiada instrukcję w dwóch językach, daje możliwość wykorzystania w sposób alternatywny, jeśli nie brak nam wyobraźni. Czas trwania rozgrywki dostosowany do możliwości dziecka (10-15 min), a woreczek strunowy na elementy gry to mała rzecz, która cieszy i pozwala zadbać o grę. Doceniam takie elementy.

(Nie tylko)moja ocena gry Psi Wyścig

Ja potrafię spojrzeć na grę pod kątem tego, co rozwija, jak je wykonana. Oni – moi mali recenzenci – są najlepszą recenzją jeśli chodzi o to, czy gra naprawdę bawi, interesuje, jest dobrze zrozumiana. Przyniosłam grę testowo na jeden dzień. Nie wyobrażacie sobie jakie było zdziwienie i rozczarowanie dzieci, kiedy kolejnego dnia powiedziałam, że chwilowo mam grę w domu. Innymi słowy – szczerze polecam – do domu, do przedszkola i jako prezent dla każdego przedszkolaka, którego rozwój nie jest Wam obojętny.

gra psi wyścig

Grę znajdziecie TUTAJ. Na hasło PaniMonia dostaniecie dodatkowe 10 % rabatu na zakupy 🙂 Rabat łączy się z innymi rabatami! 🙂

Facebook Comments