Zabawy z Babcią i Dziadkiem to świetna sprawa! Można urozmaicić nimi czas po spektaklu przygotowanym przez dzieci lub oprzeć na nich całe świętowanie, uzupełniając rozdawaniem przygotowanych wcześniej upominków. Ponieważ babcie i dziadkowie chyba już nikomu nie kojarzą się z laską, siwizną i bujanym fotelem, więc zabawy oparłam na innych, wesołych pomysłach. Z resztą, zobaczcie same!

Zabawy z babcią i dziadkiem – Fotobudka

Chyba wszyscy lubią wesołe zdjęcia! Warto, by w naszej fotobudce znalazło się jednolite tło, kapelusze, maski, peruki – przyda się niemalże wszystko! Dodatkowo możemy wykorzystać papierowe dekoracje takie jak te poniżej. Przedstawiam kilka przykładowych – w pliku znajdziecie ich więcej 🙂

Do pobrania:
Zabawy z babcią i dziadkiem – wesoły QUIZ

Czego będzie dotyczył? Naszych przedszkolaków! Przygotowane pytania odczytujemy dziadkom, a ich zadaniem jest odgadnąć, o którym wnuczku mowa. Warto przygotować po 2 pytania dotyczące każdego dziecka. Jakie pytania zadać? Poza pytaniami o przedszkolne sytuacje można zapytać:

  • Który wnuczek, gdy ma za zadanie zrobić porządki, zawsze mówi “chyba nie dam rady”?
  • Kogo nieodłącznym towarzyszem jest chusteczka w kropki?
  • Czyj przedszkolny znaczek to Królik?
  • Kto wie wszystko o pociągach?
  • Która wnuczka nosi tiulowe spódniczki?

Itp. Sami najlepiej wiecie, o co warto spytać.
Zabawy z babcią i dziadkiem – kto to powiedział?

Prosta zabawa. Dziadkowie zamykają oczy – ufamy, że nie będą podglądać. Wybrane dzieci wołają “Cześć dziadku”. Zadaniem dziadka zgłosić się, gdy rozpoznają głos własnego wnuczka 🙂 Proste, ale na pewno będzie wesoło!

 

Zabawy z babcią i dziadkiem – jaka to melodia?

Znana i lubiana zabawa! Warto skupić się na starszych hitach. Nauczyciel puszcza fragmenty znanych utworów, a zadaniem dziadków jest odgadnąć, co to za piosenka. Jednak odpowiedź muszą zdradzić wnuczkowi i to on ogłasza ją na głos. Będzie weselej 🙂

 

Burza mózgów – za czabawy z babcią i dziadkiemo kochamy babcię i dziadka?

Zabawy z babcią i dziadkiem mają nie tylko bawić, ale i cieszyć. Dzięki tak prostej rzeczy, jak tytułowa burza mózgów możemy umożliwić dziadkom usłyszenie wielu pięknych i miłych słów. Odpowiedzi dzieci mogą być zapisywane na tablicy lub szarym papierze, albo po prostu głośno wypowiedziane przez wnuki. Nauczyciel zadaje pytanie – dzieci generują pomysły. Wszystkie są dobre :)!

 

Śpiewane zabawy z babcią i dziadkiem, czyli dziurawe Sto lat

“Dziurawe” Sto lat to kolejna prosta zabawa, która zaangażuje… wszystkich. Dzieci i dziadkowie śpiewają wspólne Sto lat dla babć i dziadków. Tekst zostaje zapisany na tablicy lub szarym papierze. W każdej kolejnej rundzie “zabieramy” jedno lub dwa słowa, a w ich miejscu zamiast śpiewu pojawia się klaśnięcie.
Zabawy z babcią i dziadkiem – do kogo to należy?

Nauczyciel zbiera kilkanaście rekwizytów od dziadków i babć oraz kilkanaście fantów od dzieci. Wrzuca je do dużej torby, a następnie losuje po jednym przedmiocie. Zadaniem dzieci jest odnalezienie przedmiotu należącego do ich babci lub dziadka, zadaniem dziadków, analogicznie, odszukanie fantów swojego wnuczka.

Wsparcie i rozwój strony Pani Monia

Zachęcam do wsparcia strony. Dzięki niemu strona raz po raz wypełnia się materiałami do bezpłatnego pobrania! I pięknie za wsparcie dziękuję 🙂

Facebook Comments