Szablony babci i dziadka to co, co ułatwi przygotowanie dekoracji na zbliżającą się uroczystość. Pliki do pobrania zawierają wzory, które z łatwością wydrukujecie na domowej drukarce. Po wykonaniu mamy gotową dekorację formaty 40×50 cm, mniej więcej. Czym prędzej pędzie po techniczne bloki i brystole i przystępujcie do dzieła! 🙂

Szablony Babci i Dziadka – nr 1

Też mam wątpliwości co do tego, czy dzisiejsze babcie noszą koki i koronkowe kołnierzyki, a dziadkowie to panowie o laskach. Pewnie są i tacy, ale faktycznie, dziadkowie naszych przedszkolaków to często pięćdziesięciolatkowie, pełni sił, uśmiechu, nadążający za współczesnymi technologiami. Zdecydowałam się w związku z tym na dwa szablony, które umożliwiają dowolny wybór kolorów i akcesoriów, nie zawierają lasek, itp. W ten sposób korzystając z ciekawych materiałów plastycznych możemy stworzyć w miarę współczesną dekorację. Tak też odradzam wykonanie w wersji staruszka, bo dziadkowie to jeszcze nie staruszki.

Pierwszy szablon zawiera Babcię i Dziadka. Po wykonaniu powstaje dekoracja taka, jak na ilustracji poniżej:

szablon babcia i dziadek

Elementy do wydruku:
Szablony Babci i Dziadka – nr 2

Kolejna wersja, podobnie jak ta poprzednia, jest dość elastyczna. Nic nie stoi na przeszkodzie, by dziadek z naszej dekoracji stał się niebieskookim blondynem, a babcia ogniście rudowłosa. Ten projekt jest nieco bardziej pracochłonny od wcześniejszej pozycji. Niemniej, uważam, że warto! Zobaczcie sami!

szablony babci i dziadka

Szablony Babci i Dziadka podzielone zostały w plikach na elementy babci i dziadka oraz banner, czyli tą “wstęgę”, na której możemy umieścić dowolny napis lub datę odchodów uroczystości.
Znajdziecie je do pobrania poniżej:

Dzień Babci i Dziadka – różności wspaniałości:

W tak zwanym międzyczasie przygotowałam plakat, który można wykorzystać jako tablicę informacyjną dla rodziców i dziadków, informującą o nadchodzącej uroczystości. Z przymrużeniem oka:

Inne przydatne cuda, czyli scenariusze, materiały obrazkowe, piosenki, itp.:

Wsparcie i rozwój strony

Jeśli lubisz to, co znajdujesz na tej stronie, wesprzyj jej rozwój i funkcjonowanie.

Facebook Comments