Z okazji zbliżających się Mikołajek przedstawiam pierwszy wielki, choć jeszcze nie największy, zestaw mikołajkowych różności. Mikołajkowa gigapaka przedszkolaka zawiera karty pracy przygotowane do kserowania, pomysł na grę doskonalącą spostrzegawczość, 4 wzory listów do Świętego Mikołaja, szablony i kolorowanki. Zobaczcie koniecznie!

Mikołajkowa gigapaka przedszkolaka – co zawierają zestawy?

Zależy od tego, jak wykorzystamy materiały! 🙂 Znajdziecie tutaj:

  • szablony reniferów, aniołów, dekoracji choinkowych, które mogą być świetnymi kolorowankami i bazami do wykonywania prac plastycznych;
  • grę “Superoko” w 3 wersjach graficznych – to gotowa baza do doskonalenia percepcji wzrokowej. Grę można wykorzystać już u najmłodszych grup wiekowych, jeśli zmodyfikujemy zasady. Polecam Waszej uwadze!
  • karty pracy – 4 wersje do druku i kserowania;
  • wzory listów do Świętego Mikołaja – w kolorze i czarnobiałe

Mikołajkowa gigapaka przedszkolaka – jak pobrać materiały?

Możecie zapisać zdjęcie przedstawione jako wzór, ale nie polecam! Są w dużo gorszej jakości niż przygotowane pliki pdf. Odnośniki do ich pobrania znajdziecie pod wzorami. Wystarczy kliknąć i gotowe 🙂 Są bezpłatne, jak wszystko na tej stronie.

Mikołajkowa gigapaka przedszkolaka – to dopiero początek!

Zaglądnijcie tu niebawem. Szykuje się wielka, oj, WIELKA niespodzianka! Premiera z końcem listopada. Już nie mogę się doczekać 🙂

Mikołajkowa gigapaka przedszkolaka – gra Superoko

Zestaw zawiera sześć kart A4 przedstawiających w zależności od wersji aniołki, renifery lub dekoracje choinkowe. Każdy z nich zawiera też trzy wersje plansz, które należy skserować i rozdać dzieciom. Dodatkowo każde dziecko potrzebuje zestaw 6 kamyków/kasztanów/patyczków/guzików/czegokolwiek.

Zasady gry są proste, przedstawiam trzy warianty:

WERSJA I: Dla maluszków. Każde dziecko otrzymuje kartę z tabelą. Nauczyciel prezentuje dużą kartę ze wzorem, a zadaniem dziecka jest znaleźć ją w swojej tabeli i postawić na niej znacznik (np. guzik). Karty-wzory nie znikają z tablicy, a tempo gry jest dostosowane do wieku dzieci.

WERSJA II: Dla średniaków 🙂 Każde dziecko otrzymuje kartę z tabelą. Nauczyciel prezentuje dużą kartę ze wzorem przez kilka sekund i chowa ją. Zadaniem dziecka jest znaleźć ją w swojej tabeli i postawić na niej znacznik (np. guzik).

WERSJA III: Dla zaawansowanych starszaków 🙂 Każde dziecko otrzymuje kartę z tabelą. Nauczyciel prezentuje 3 duże karty, a następnie chowa je. Zadaniem dzieci jest znaleźć odpowiednie obrazki w swojej tabeli i położyć na nich znacznik.
Mikołajkowa gigapaka przedszkolaka – karty pracy

Zgodnie z wzorami:
Mikołajkowa gigapaka przedszkolaka – kolorowanki, baza do prac plastycznych, a może szablony?

Ogranicza nas tylko wyobraźnia! Wzorów jest całe mnóstwo 🙂 Kilka przedstawiam poniżej.

Mikołajkowa gigapaka przedszkolaka – listy do Świętego Mikołaja

Dwa w kolorze, dwa do samodzielnego udekorowania przez dzieci 🙂
Mikołajkowa gigapaka przedszkolaka – co dalej?

Z końcem listopada “wręczamy prezenty” prosto od Pani Moni dla Was. Szykujcie się na dużą niespodziankę!

A jeśli jesteście ciekawi materiałów przygotowanym w zeszłym roku, polecam zajrzeć:

Zapisz

Facebook Comments