W wielu sytuacjach rodzice są z nami – wspierają nas, motywują do działania, okazują swoją wdzięczność i uznanie. Nie zawsze, nie wszyscy, ale często wokół nas są ludzie, którym należy bez dwóch zdań okazać naszą wdzięczność. Podziękowania dla rodziców to sześć plakatów w formie plików A4, którymi możemy udekorować naszą przedszkolną salę lub tablice ogłoszeń, by wywołać uśmiech na ich twarzach.

Podziękowania dla rodziców – kiedy i po co?

Teraz – w czasie zawieszenia strajku, by odwdzięczyć się tym, którzy byli z nami ciałem i sercem.

Na zakończenie roku.

Jako niespodzianka na zebranie.

Tak po prostu!

Ja naprawdę wiem, że z rodzicami bywa różnie. Ale zamiast złorzeczenia tym, którzy jak pijawki odbierają chęć do poświęceń, wolę nieść coś pozytywnego i dziękować tym, którzy są z nami. Budować pozytywny klimat. Bo to zaraźliwe – kropla drąży skałę!

 

Stop mowie nienawiści

Wszyscy mówią – stop mowie nienawiści! A wiecznie nasze dyskusje przesycone są nienawiścią, brakiem szacunku i obelżywymi komentarzami. Zmienianie świata należy zaczynać od siebie. Więc jako nauczyciele, niezależnie od Waszych doświadczeń, budujcie ten klimat szacunku.

Podziękowania dla rodziców

W zestawie znajdziecie sześć plakatów:

  • Kochanie Rodzice, dziękujemy!
  • Za to, że byliśmy w tym razem!
  • Za Wasze wsparcie!
  • Obrazek prezentujący współpracę z hasłem “EDUKACJA”
  • Za motywację!
  • Za ciepłe słowa!

W zależności od okazji można wydrukować wybrane z nich.

 

Podziękowania dla rodziców – wzory

Podziękowania dla rodziców – pliki

Załączam pliki do pobrania pdfów. Każdy plakat zawarty jest w osobnym pliku pdf 🙂

Współpraca z rodzicami

Jakie są Wasze doświadczenia? Jak radzicie sobie, gdy współpraca z różnych względów – często niezależnych od Was – nie idzie? Dzielmy się dobrą praktyką, unikajmy narzekania i szukajmy mądrych rozwiązań w trudnych sprawach.

Kiedyś miałam okazję wysłuchać wystąpienia Agnieszki Czeglik na temat współpracy z rodzicami. Później – napisałam i własne przemyślenia. Może i dla Was okażą się wsparciem lub pozwolą Wam zmienić perspektywę albo przynajmniej uświadomić sobie jej istnienie 🙂

Rodzic w przedszkolu – o współpracy i szacunku

Facebook Comments