Wielkanocna gigapaka przedszkolaka to zestaw 22 stron pomocy dydaktycznych, które urozmaicą zajęcia w czasie okołowielkanocnym. W zestawie znajdują się karty obrazkowe, puzzle literowe i cyfrowe, kolorowanki i karty pracy doskonalące znajomość liter, cyfr i umiejętności grafomotorycznych. Dla tych, którzy lubią bawić się jeszcze lepiej – w zestawie znajduje się gra Superoko (na zasadzie Dobble, oparta na tematycznym materiale obrazkowym).

Wielkanocna gigapaka przedszkolaka – karty obrazkowe

Plansze demonstracyjne można wykorzystać w różny sposób – wcale nie tylko prezentując je tak po prostu. Przygotowane obrazki można pociąć i zaprezentować jako puzzle lub ukryć za przesłoną i odrywać kawałek po kawałku (przesłoną może być pocięta na kawałki kartka).

Oto wzory kart, które znajdziecie do pobrania poniżej:

Wielkanocna gigapaka przedszkolaka – kolorowanki

Każdy przedszkolak uwielbia kolorować. Przygotowane kolorowanki posłużyć mogą również jako szablony do wykonania prac plastycznych lub do tworzenia przedszkolnych dekoracji. Ze względu na niewielką ilość detali pozwalają starszym przedszkolakom uzupełnić pracę według własnego pomysłu.

Wielkanocna gigapaka przedszkolaka – gra Superoko

 

wielkanoc przedszkole gra

Gra Superoko – zasady

  1. Wytnij karty
  2. Jedną połóż na środku stołu, pozostałe rozdaj zawodnikom.
  3. Zadaniem zawodników jest jak najszybciej znaleźć wspólny element na swojej karcie i karcie leżącej na środku stołu. Gdy to zrobi, nazywa ten sam element (np. zajączek!) i przykrywa swoją kartą, kartę leżącą na stole. Tym samym  na stole znajduje się nowa karta,  z którą należy znaleźć wspólny element.
  4. Grę wygrywa ten, kto pierwszy pozbędzie się kart.
  5. Wszystkie karty mają przynajmniej jeden wspólny element.

 

 

Wielkanocna gigapaka przedszkolaka – puzzle literowe

Puzzle literowe to świetna okazja do tego, by doskonaląc percepcję wzrokową oswajać najmłodszych z literowym zapisem wyrazów, które w toku wielkanocnych zajęć wielokrotnie się powtarzają. Puzzle zawierają również litery, których zwykle w przedszkolu jeszcze nie wprowadzamy, np. ą. Czy to problem? Moim zdaniem niewielki. Dzieci wielokrotnie obserwują litery, których nie uczymy ich w przedszkolu – w nazwach ulic, nazwiskach, itp. Przesadne unikanie ich uważam za nienaturalne.

 

Wielkanocna gigapaka przedszkolaka – puzzle cyfrowe

Analogicznie jak w punkcie wyżej – do kompletu puzzle z cyframi.

Wielkanocna gigapaka przedszkolaka – dodatkowe zadania

W zależności od naszych przedszkolnych potrzeb, załączam pięć dodatkowych zadań, które możemy wykorzystać np. w indywidualnej pracy z dzieckiem lub – jeśli mamy chęć – z całą grupą. W zadaniach zawarte są ćwiczenia na materiale literowym oraz propozycje aktywności grafomotorycznych.

Zadania kierowane są do różnych grup wiekowych – w zależności od potrzeb i możliwości dzieci.

Tutaj w pliku pdf: wielkanoc 25 stron

Facebook Comments