Jeśli mam być szczera, o istnieniu Dnia Dziewczynek długo nie miałam pojęcia! Jednak  – nie może być inaczej – 11 października świętujemy Dzień Dziewczynek w przedszkolu. Jak? Wesoło. Z miłym akcentem. Przygotowałam dla Waszych miłych podopiecznych kilka elementów do wyboru: legitymacja, medal, korona. Coś dla ksieżniczek, coś dla superbohaterek – dla dziewczyn, dziewczynek i małych kobietek. Co wybieracie?

 

Dzień dziewczynek w przedszkolu – niespodzianki

Myślę, że Każda dziewczynka ucieszy się mogąc tego dnia otrzymać niespodziankę, która upamiętni wspólną zabawę i zaakcentuje wyjątkowość małych solenizantek. Jakie niespodzianki możemy zaproponować dziewczynkom? Miałam problem z wyborem więc zaproponowałam kilka – niektóre z nich może są tendencyjne, jednak – kulturowo lub nie, wciąż kolor różowy przejawia się jako ten, który lubią dziewczynki.

Chciałam jednak uniknąć tego, aby każda dziewczynka zmuszona była tego dnia otrzymać księżniczkowy medal. Alternatywą jest legitymacja superdziewczyny z miejscem na odcisk palca i medal dla małej superbohaterki. Zobaczcie same!

Legitymacja superdziewczynki

Tę wersję lubię chyba najbardziej. Bardziej trafia do mnie ten nieco charakterny model małej superbohaterki. Poza miejscem na imię legitymacja ma miejsce na odcisk palca. Możemy wydrukować legitymację na usztywnionym papierze (wkładając go do podajnika standardowej, domowej drukarki) albo po odbiciu palca – zalaminować, ale to nieco wydłuża sprawę.


dzień dziewczynek w przedszkolu medale

Medale

Tutaj standardowo – księżniczkowo. Mała Bella i medal z datą. Podklejając medal klejem na gorąco możemy umieścić z tyłu agrafkę, tworząc broszkę.

A tutaj medale w wersji ekonomicznego wydruku. Oczywiście – będą mniejsze od tych powyżej, ale być może umożliwią wydrukowanie wyłącznie jednego arkusza.

I znów medale, ale tym razem na Dzień Dziewczynek w przedszkolu, które nie są fankami księżniczek, a w przyszłości być może wstąpią w feministyczne szeregi 😉

 

A co z chłopcami?!

Jeśli szukacie pomysłu na to, jak zaangażować chłopców w wykonanie upominku, polecam zrobienie sznura koralików do tych przywieszek. Jeśli wciąż w Waszych przedszkolach zalegają stare słomki – pocięte na części są świetnymi koralikami.

Alternatywnie – może korony?

dzień dziewczynek w przedszkolu

Materiały do pobrania na Dzień Dziewczynek w przedszkolu

Voila!

Udanego świętowania!

Zabawy i dodatkowe materiały

Alternatywnie, zajrzyj po inspiracje, które znajdują się tutaj:

Facebook Comments