Dzień Kobiet w przedszkolu już niedługo! 11 października część z nas świętowała Dzień Dziewczynek. Inni jednak przechowywali swoje pomysły w oczekiwaniu na Dzień Kobiet w przedszkolu. Tradycja obu tych świąt jest wątpliwa, nie mniej jednak, obecna w naszej kulturze. Przede wszystkim, stanowi okazję do spędzenia miłego dnia i zaangażowania dzieci do myślenia o innych. Podobnie jak na Dzień Dziewczynek, przygotowałam na Dzień Kobiet w przedszkolu medale, “legitymacje” i inne inspiracje 🙂

Dzień Kobiet w przedszkolu – medale

Zdecydowana większość dziewczynek lubi księżniczki. W związku z tym, jedną z propozycji prezentu dla nich jest Medal Małej Księżniczki. Przedstawiam wersję z Księżniczką Bellą, Aurorą i Księżniczką Bezimienną, choć równie uroczą 🙂 Zgodnie z moją koncepcją medale są przygotowane do wycięcia przez chłopców i zalaminowania przez nas.

Przygotowane medale nie zawierają doty. Myślę, że będą stanowiły miłą pamiątkę, która dołączy do skrzyni ze skarbami tworzonymi i zdobywanymi w przedszkolu. W wersji do wydruku znajdując się w formie 8 lub 12 medali na jedną stronę.
Dzień kobiet w przedszkolu – medal

Zdarza się jednak, że są dziewczynki, które bardziej od księżniczek wolą waleczne superbohaterki, które (być może), ratują chłopców w opałach 🙂 W związku z tym jeden z medali jest emblematem dla Superdziewczyny 🙂 Oto i on:

 

Przygotowując niespodzianki dla dziewczynek, warto zaangażować chłopców do pomocy. Ja bardzo lubię takie medale połączone z koralikami wykonanym i ze słomek nawleczonych na sznurek. Moim zdaniem bardzo dobrze sprawdzają się słomki kupione w Ikei. Gigapaka jest naprawdę niedroga i wystarcza na setki łańcuchów z kolorowymi koralikami. Trudnością jest ich cięcie – śmiało nadają się do niego nożyczki, jednak drobne koraliki lubią odskakiwać!

Dzień Kobiet w przedszkolu – legitymacje

Alternatywą dla dyplomów, są legitymacje. Ta przygotowana przeze mnie, ma miejsce na odcisk palca. Jego wykonanie zajmie jam tylko chwilę, a dzięki niemu dziewczynki otrzymają niezapomnianą, spersonalizowaną pamiątkę. Legitymacje warto wydrukować na sztywniejszym papierze lub po wykonaniu zalaminować.

dzień dziewczynek medal
Dzień Kobiet w przedszkolu – korona

W dzień kobiet w przedszkolu  – korony mają w sobie moc. Dzięki temu kawałkowi papieru dziecko staje się w swoim odczuciu bardzo ważne! Dlatego ten królewski gadżet stanowi jedną z propozycji. Koronę warto wyciąć i zamocować na pasku tak, by trzymała się na głowie. Moim zdaniem najlepiej, gdyby jej wykonaniem zajęli się chłopcy, wręczając gotowe w prezencie swoim miłym koleżankom z grupy.

dzien kobiet w przedszkolu korona dzien kobiet przedszkolu korona

Zachęcam do dzielenia się swoimi propozycjami na spędzenie tego dnia w wyjątkowy sposób.

A przy okazji, miłym Paniom Nauczycielkom, życzę wspaniałości w Dniu Kobiet 🙂

Do pobrania w wersji do druku tutaj:
 

Facebook Comments