Za oknem jesień pełną parą! A moja tolerancja na mróz podpowiada mi, że to już niemal zima… Kaloryfery poszły w ruch, z szaf wydobyłam czapki i szaliki – garderoba odświeżona. W związku z tym proponuję również coś dla odświeżenia Waszych tablic 🙂 W związku z tym zapraszam do zapoznania się z kolejnym postem, a w nim pory roku – plansze do druku!

Pory roku – plansze do druku:

Do kompletu Dni Tygodnia oraz Nazw Miesięcy dołączają plansze z porami roku 🙂 Można je wykorzystać w dowolny sposób, choć uważam, że chyba najbardziej przysłużą się naszym tablicom i kalendarzom, z użyciem których prowokujemy dzieci do rozmów o pogodzie, zachęcamy do nauki miesięcy, itp.

Nie ma tu zbyt wiele do tłumaczenia – plansz jest cztery, z powtarzającym się elementem jest drzewo i ławeczka 🙂 A z resztą… Zobaczcie same:

Możecie je pobrać:
Jeśli chodzi o wybór elementów znajdujących się na planszach, starałam się, żeby był on zgodny z dziecięcymi skojarzeniami dotyczącymi pór roku. Tak też jesienią pojawia się deszcz i spadające liście, a zimą śnieg i bałwan. Wiosną kwiaty i motyle:) A latem? … Lody przede wszystkim. Pory roku – plansze do druku, mam nadzieję urozmaicą wasze przedszkolne tablice.

A przed przyjściem wiosny zapraszam do zapoznania się z piosenkami i krótkim skeczem na powitanie nowej pory roku: Powitanie wiosny – piosenki, scenariusz.

P.S.Pamiętacie o Dniu Dziewczynek 11 października? 🙂
Facebook Comments