Kąciki w sali przedszkolnej to absolutny must have! Nie jest to pierwszy wpis w tym temacie. Ponieważ wcześniejsze kąciki okazały się przydatne, dołączam kilka kolejnych, których mogło zabraknąć. Wpadłam też na jeden pomysł. Żaden błyskotliwy, ale może komuś z Was przypadnie do gustu i ułatwi sprawę porządków w grupie.

Kąciki w sali przedszkolnej – zestaw nr 2:

Bez większych ceregieli prezentuję:
Mam tu swoich dwóch faworytów:) Salon piękności z pobudek próżnych i kobiecych oraz kącik kreatywności. Ten jest ukłonem w kierunku wszystkich tych, którzy w planowany i celowy sposób rozwijają twórcze myślenie u dzieci (znacie Destination Imagination? O kreatywności poczytacie tutaj:). Co tam się znajdzie albo znajduje? Może kreatywne gry (jakiś Dixit?), Pictures Book, może Story Cubes, a może nożyczki, druciki, korki i taśma, do konstruowania prototypów robotów. Chciałam powiedzieć, przy tej okazji, że ta etykieta jest autorstwa mojego prywatnego Michała, który poza tym, że towarzyszy mi w życiu, to jest skazany na czytanie każdego posta, pomaganie mi w wymyślaniu nazw i słuchanie każdej opowieści przyniesionej z przedszkola.

Kąciki do pobrania tutaj:

A te doczekały się rozwiązania  konkursu-loterii Kąciki Pani… i Kąciki Pana… z Waszymi imionami:) Wszystkim gratuluje! A tych, którym wymarzył się kącik z ich imieniem, zapraszam na facebook. Coś wymyślimy 🙂

I na koniec, wcale nie mniej ważne! 🙂 Pomyślałam sobie, że być może bardziej przejrzystą i łatwą w obsłudze formą zaangażowania dzieci w dyżury w sali, będzie stworzenie etykiet dla opiekunów danego kącika, które zamontowane będą pod jego nazwą. Czyli w zastępstwie lub dodatkowo do propozycji dyżurnych prezentowanych tutaj (klik) i tu (klik), można zawiesić takie zalaminowane etykiety, po których można pisać suchościeralnym flamastrem!:) To najprostsza w obsłudze wersja. Ale zamontowanie magnesików, rzepów samoprzylepnych też na pewno zda egzamin.
Gotowe etykietki z szatą graficzną kącików prezentowanych już na blogu, zamieszczę jutro 🙂 Tutaj wzór:

A jeśli wolicie po prostu dyżurnych, zajrzyjcie tutaj:

Facebook Comments