Kąciki w sali przedszkolnej to coś, co pozwala każdej z nas porządkować pracę i naszą sale. Znajdziecie tu cztery obowiązkowe pozycje: kącik przyrodniczy, konstrukcyjny, artystyczny i czytelniczy, a także wiele więcej propozycji do wyboru. Tak jak w pierwsze dwa dni nowego roku szkolnego. Wasze sale, jak i moja, pękają w szwach, wypełnione śmiejącymi się maluchami. Chcemy nauczyć naszych małych podopiecznych wielu rzeczy, a na pewno jedną z nich jest porządek. Żeby to oczekiwanie było jak najbardziej przejrzyste dla dzieci, proponuję etykiety z nazwami kącików – dzięki nim my, panie, które przychodzą na zastępstwo, rodzice i przede wszystkim dzieci, będą miały rozeznanie co i gdzie ma miejsce 🙂

Kąciki w sali przedszkolnej do druku

Kąciki w sali przedszkolnej to wymaganie, które stawia nam nowa podstawa programowa. Obowiązkowych pozycji jest cztery, są to: kącik czytelniczy, konstrukcyjny, artystyczny i przyrodniczy. Poniższy zestaw zawiera nie tylko te, ale wiele, wiele więcej. Bo być może, tak jak i ja, również lubicie uporządkowaną przestrzeń.

Kąciki w sali przedszkolnej – hot or not?

Czy kąciki w sali przedszkolnej to nudny wymysł czy ciekawy pomysł na organizację przestrzeni w naszej sali? Ja jestem zdecydowanie na tak! Kąciki w wizualny i wesoły sposób pomagają dzieciom w utrzymaniu porządku. Dzięki etykietom, każdy przedmiot ma swoje miejsca w sali, a lokalizacja jest jasna dla dziecka. Nawet jeśli zapomni lub nie ma pewności, gdzie dana zabawka powinna się znajdować – kolorowe ilustracje pomogą dziecku w decyzji.

Kąciki w sali przedszkolnej – wzory

Poniższy zestaw zawiera prawie 20 wzorów, spośród których możecie wybrać to, co odpowiada Wam najbardziej. Wzory zamieszczone na zdjęciach, możecie pobrać klikając poniżej galerii. Materiały przygotowane są do druku w wymiarze A4 lub A3.

 
Pobieranie:
Jakie kąciki są w Waszych salach? Chętnie poznam Wasze propozycje, podpowiedzi i komentarze 🙂

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Facebook Comments