We wrześniu w naszych przedszkolach wielka okazja do świętowania! Jaka? Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka – 20 września. Jak świętujecie ten dzień? Co ciekawego przygotowujecie dla maluchów? Uzupełniając pomysły każdej z was przedstawiam przygotowane specjalnie na Dzień Przedszkolaka – medale. 🙂

Dzień Przedszkolaka – medale… nie tak od razu!

Historia Dnia Przedszkolaka

Czy Wy też czasem zastanawiacie się kto i kiedy ustanawia te wyszukane święta? Ja czasem tak! Oto i geneza Dnia Przedszkolaka:

Piosenka na Dzień Przedszkolaka

Bliżej Przedszkola to kopalnie pomysłów. Oto bliżejprzedszkolna piosenka:

Tego dnia przygotować możemy absolutnie wszystko. Możliwości jest wiele, a ja podzielę się kilkoma małymi pomysłami, które przyszły mi do głowy:

  • Zajęcia inaczej – to inspiracja z przedszkola, w którym pracuję. Każda sala na jeden dzień przemienia się nie do poznania. Może towarzyszyć temu temat przewodni, np. kolory, żywioły, itp. Ale nie musi. W salach czekają na dzieci zadania, eksperymenty i sensoryczne niespodzianki. Świetna sprawa!
  • Podążaj za bibułkami – możemy zaproponować dzieciom małą grę, w trakcie której będą podążały za bibułkami rozwieszonymi w przedszkolu, aż dotrą do miejsca, gdzie ukrywa się skarb, czyli medale dla nich;
  • Zorganizowanie przedstawienia Nauczyciele dzieciom;
  • Mała wycieczka, np. przejażdżka Wesołym pociągiem po naszym mieście, itp. – same wiecie najlepiej, co ciekawego oferują Wasze miasta;
  • Poszukiwanie w przedszkolu balonów z helem i podążanie za wskazówkami przywiązanymi do ich sznurków;
  • Urządzenie pokazu giga-baniek mydlanych;
  • Malowanie twarzy dzieciom;
  • Skręcanie balonowych zwierzaków;
  • Stworzenie magicznego przejścia do sali – paski bibuły, girlandy, itp.
  • Poszukiwania w sali: zostaw dzieciakom list, w którym będzie pierwsza wskazówka: np. Zajrzyjcie do pudła z klockami!, a tam będzie czekała druga: Coś chyba ukryło się w kąciku lalek…. I tak dalej:) Ostatnie miejsce będzie ukrywało kopertę z zalaminowanymi, nawleczonymi na sznurek medalami dla dzieci 🙂
 

Dzień Przedszkolaka – medale

Zawsze miło, gdy możemy wręczyć dziecku coś, co uczyni jego dzień bardziej wyjątkowym od innych. Ja proponuję medale 🙂 Medal z oczywistych względów wyróżnia dziecko, jest miłą pamiątką, szczególnie, jeśli go zalaminujemy. Jeszcze za kilka lat odkopany w szafce z pamiątkami ucieszy oko naszych przedszkolaków. Medale gotowe do druku znajdziecie poniżej – 6 sztuk na jednej stronie 🙂

dzień przedszkolaka medal

 
Medale na Dzień Przedszkolaka – w nowej wersji

A tutaj świeżutki, nowy wzór jako alternatywa:

medal na dzień przedszkolaka

I plik do wydruku: medale na dzień przedszkola v2

 

A Wy jak spędzacie ten dzień? 🙂

Zapisz

Facebook Comments