Każda z nas w swojej pracy ma ten element przedszkolnej rzeczywistości, który sprawia jej największą trudność. Ja nigdy nie zaprzyjaźniłam się z pracami plastycznymi i papierowymi dekoracjami. We współpracy z aliexpress i Flying Tiger udaje mi się od czasu do czasu zaskoczyć swoich podopiecznych miłą dekoracją. Tym razem, by ratować z opresji powitalną tablicę, stworzyłam girlandę “Witamy po wakacjach”. Wierzę, że wykorzystacie ją jeszcze lepiej niż ja.

Witamy po wakacjach – girlanda

Kolorystycznie, litery zostały dobrane tak, żeby barwy zmieniały się stopniowo, mniej więcej tak jak tęcza – mniej więcej, bo w girlandzie jest więcej odcieni. Zestaw zawiera 17 liter i dwie papierowe chorągiewki z gwiazdką. Po wydrukowaniu warto go zalaminować i nawlec na sznurek w taki sposób, aby chorągiewki nie przesuwały się (otaczając pętelką każdy z otworów).

Załączam fotografię prosto z przedszkola, w którym pracuję. Notabene, zwykłam mówić “moje przedszkole, załączam zdjęcie z mojego przedszkola“, ale okazało się, że dla niektórych oznacza to, że jestem tam przynajmniej dyrektorem 🙂 A więc, żeby nie dezinformować, zaznaczam, że z dumą pełnię rolę wychowawcy (i logopedy).

Witamy po wakacjach – dodatki

Wierzę, że girlandę można wzbogacić na różne sposoby. Ale – naprawdę brak mi w tej kwestii fantazji i cierpliwości do wycinania i klejenia. Z tego względu, przygotowałam jeszcze serię kolorowych papierowych przedszkolaków, którą można urozmaicić naszą kompozycję. Możecie je pobrać w jednym z plików poniżej.

Pliki do pobrania: 

NAPIS WITAMY PO WAKACJACH – do druku. UWAGA: Plik jest spakowany. Po pobraniu kliknij prawym przyciskiem myszy i wybierz opcję Wypakuj tutaj lub Extract here. Wypakujesz z paczki 12 plików – 11 pdfów do druku i 1 projekt graficzny, który możesz śmiało zignorować 🙂

A tu przedszkolaki: witamy po wakacjach – dzieci

Witamy po wakacjach – inspiracje

Wesoło jest uczcić początek roku (przed)szkolnego jakąś ciekawą plastyczną aktywnością. Oto propozycje innych blogerów, które moim zdaniem zasługują na uwagę:

  • plecak (dla zerówkowiczów),
  • ołówek (analogicznie możemy stworzyć kredkę),
  • ramka – “Mój pierwszy dzień w przedszkolu” (to opcja nie tylko dla maluszków – jeśli ramkę oznaczyć rokiem szkolnym np. 2019/2020, każda grupa może rozpocząć rok (przed)szkolny od wesołej fotografii. A gdyby tak wzbogacić ją o wesołe maski i papierowe dekoracje na patyku, rodem z fotobudki? Będzie zabawa!

Oto pierwsza z inspiracji – papierowy plecak:

wrzesień prace plastyczne

Źródło: https://lessonplans.craftgossip.com/back-to-school-craft/

 

Propozycja numer dwa: ołówek/kredka

witamy po wakacjach

Źródło: https://socalfieldtrips.com/25-easy-back-to-school-crafts-for-kids/

Propozycja numer 3: ramka na pierwszy dzień w nowym roku szkolnym

Źródło: https://www.mrsbroos.com/2019/08/06/35-preschool-crafts-back-to-school-1st-day-project/preschool-crafts-back-to-school-1st-day-projects_24/

Miłych ostatnich dni wakacji! 🙂

Facebook Comments