Znaczki do szatni to coś, co stanowczo ułatwia organizacje. Oznaczamy nimi przede wszystkim półeczki w szatni, ale są pomoce również podczas oznaczania dziecięcych szuflad na skarby, teczek, wieszaczków w łazience czy kubeczków do szczotkowania zębów. Żeby sprawę ułatwić przygotowałam wersję z możliwością edytowania podpisów, dużą z tłem do szatni i mniejszą do dowolnego wykorzystania. Temat są klasycznie zwierzątka 🙂

Poznajemy znaczki w szatni – 3 proste zabawy:

  • Znajdź swoje znaczki – kiedy dzieci poznały już swój znaczek i przypomniały go sobie przed zabawą, na dywanie rozkładamy powycinane znaczki wszystkich dzieci w kilku kopiach. Zadaniem dzieci jest znaleźć wszystkie swoje emblematy na dywanie. Myślę, że będzie łatwiej przeprowadzić to w 3 mniejszych grupach, np. 8 dzieci poszukuje na dywanie 3 kopii swoje znaczka (3 z 24) – to zdecydowanie łatwiejsze niż przy 25 dzieci (poszukiwanie 3 kopii ze 125 elementów!).
  • Trasa z przeszkodami – na dywanie rozkładamy puste kartki papieru i  kartki ze znaczkami wydrukowane w wersji maxi w kilku kopiach, ułożone w szachownicę. Zadaniem dziecka jest przejść z jednej strony na drugą skacząc tylko na pola, na których znajduje się jego znaczek.
  • Muchy i pająk – modyfikacja – na dywanie rozłożone są znaczki wdrukowane w wersji maxi, po jednym dla każdego dziecka. Jedna osoba jest pająkiem, pozostałe biegają swobodnie do muzyki. Gdy muzyka cichnie, dzieci jak najszybciej stają na polu (kartce, w obręczy) ze swoim znaczkiem. Pająk łapie osoby, które zrobiły to jako ostatnie lub pomyliły się. P.S. Przyda się wydrukowana ściąga dla nauczyciela.
Znaczki w szatni – do pobrania

Załączam pliki – pdf i doc. Ten w doc’u daje możliwość edytowania. W każdym z plików znajdują się gotowe znaczki do szatni oraz wersja mini emblematów do wykorzystania zgodnie z zapotrzebowaniem.

Oto co znajdziesz w plikach – kilka wzorów:

Każdy plik zawiera też miniatury do dowolnego wykorzystania:

znaczki do szatni

Znaczki do szatni – jak edytować?

Pobierz plik doc i kliknij w pole tekstowe “IMIĘ”. Wpisz imiona… i gotowe 🙂

 

Znaczki do szatni – pliki do pobrania:
Co jeszcze może Ci się przydać?

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Facebook Comments