Prowadząca

Nazywam się Monika Sobkowiak, jednak dzieci zwykle wołają do mnie: Pani Monia!

Jestem nauczycielką, neurologopedką i doradcą, przyjaciółką dzieci, rodziców i nauczycieli. Serce, umysł i pióro oddałam edukacji. Tworzę kursy, piszę książki, prowadzę szkolenia, tworzę pomoce dydaktyczne, uczę i prowadzę terapie. Jestem autorką projektów pod patronatem Ministra Edukacji i Nauki oraz Ośrodka Rozwoju Edukacji. Usłyszysz mnie także w trakcie webinarów, posłuchasz w trakcie podcastów, a spotkasz we wrocławskich przedszkolach. 

Nie wierzę w obwinianie – wierzę we współpracę i wsparcie. Ściągam ciężar poczucia winy z barków rodziców i nauczycieli.

Nie wierzę w kary. Wierzę w świadome wychowanie małego dziecka.

Wierzę także, że wspólnie możemy tworzyć rzeczywistość, w której dziecko jest szanowane i szczęśliwe, a także szanuje innych. 

Tematy szkoleń

JAK PRZYGOTOWAĆ PRZEDSZKOLAKI DO CZYTANIA?

Uczestnik szkolenia zdobędzie wiedzę na temat dostępnych metod nauki czytania. Pozna analityczno-syntetyczną metodę sylabową nauki czytania. Będzie posiadał umiejętność tworzenia ćwiczeń przygotowujących do nauki czytania oraz ćwiczeń właściwych dla dziecka w wieku przedszkolnym.

KREATYWNY PRZEDSZKOLAK

Uczestnik szkolenia będzie posiadał wiedzę na temat poznawczych aspektów kreatywności. Zdobędzie umiejętności myślenia twórczego i wykorzystania twórczych technik w praktyce zawodowej. Wzbogaci warsztat pracy o aktywizujące metody stanowiące element pedagogiki kreatywności. Pozna zasady i praktyczne wskazówki do wykorzystania technik twórczego rozwiązywania problemów. Zdobędzie praktyczne umiejętności prowadzenia i tworzenia zajęć rozwijających kreatywność u dzieci.

JAK WSPIERAĆ DZIECI W PRZEŻYWANIU TRUDNYCH EMOCJI?

Uczestnik szkolenia będzie posiadał fundamentalną wiedzę na temat rozwoju emocjonalnego dziecka. Pozna strategie stawiania granic dzieciom bez korzystania z kar i nagród. Pozna sposoby reagowania na trudne sytuacje związane z nieprzestrzeganiem granic przez dziecko.

Terminy szkoleń

10.01 – zajęte
19.01 – zajęte
24.01 – zajęte

07.02 – zajęte
11.02 – zajęte
18.02 – zajęte
23.02 – zajęte

04.03 – zajęte

13.04 – zajęte
23.04 – zajęte
28.04 – zajęte

20.05 – zajęte

07.06 – zajęte
14.06 – zajęte
27.06 – zajęte

Rezerwacja

Aby zarezerwować termin należy zapoznać się z przykładową umową do której link znajdziesz poniżej.

W celu podpisania umowy zapraszam do kontaktu pod adres blogpanimonia@gmail.com.
Wiadomość powinna zawierać:

  • wybrany, dostępny termin,
  • temat szkolenia,
  • adres placówki (nie dalej niż 4h samochodem z Wrocławia),
  • imię i nazwisko

Żaden z dostępnych terminów Ci nie odpowiada? Nic straconego!

Dołącz do kursu

Zajrzyj na kursy.panimonia.pl i sprawdź co dla Ciebie przygotowałam!
0
Uczestników kursów online w 2022 r.

Opinie kursantów