Jak nauczyć dziecko czytać?Kurs online dla nauczycieli i rodziców.

Jak nauczyć dziecko czytać to kurs, który skutecznie pomaga nauczycielom i rodzicom!

Wielu rodziców i nauczycieli zadaje sobie pytanie: jak nauczyć dziecko czytać krok po kroku? Wyjaśniam! Korzystając z mojego wieloletniego doświadczenia z ponad setką przedszkolaków, które z moją pomocą nauczyły się czytać, pokażę Ci jak to zrobić.

Aby nauczyć dziecko czytać konieczne są dwa etapy:

01
2
przygotowanie do nauki czytania liter
02
ikona3
nauka liter, łączenia liter w wyrazy, a wyrazów w zdania.

Krok po kroku przeprowadzę Cię przez etapy nauki czytania na drodze kursu online dla rodziców i nauczycieli przedszkolaków! Kurs składa się z 20 lekcji. Otrzymasz także – jako bonusowy materiał kursowy – 240 stron podsumowania oraz zabaw, ćwiczenia do druku, łatwe ćwiczenia do nauki czytania i sprawdzone rozwiązania, które sprawią, że dziecko opanuję tę umiejętność.

Dla kogo jest kurs online „Jak nauczyć dziecko czytać?”

Kurs online Jak nauczyć dziecko czytać powstał z myślą o rodzicach dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym oraz nauczycielach, którzy chcą wspierać dzieci na początkowym etapie nauki czytania

Dowiesz się:

> jak bawić się i ćwiczyć z maluszkiem, średniakiem, starszakiem i uczniem, by byli gotowi do opanowania umiejętności czytania ze zrozumieniem i nauki liter

> w jakiej kolejności uczyć dzieci liter

> dlaczego dziecko odwraca litery i jak ćwiczyć, by pomóc mu zapamiętać ich właściwy kształt

> jak uczyć dzieci czytania sylabami

> jak uczyć dzieci liter, składania ich w wyrazy, a wyrazów w zdania

> jak sprawić by dziecko czytało proste wyrazy i zdania

> jak wspomagać dziecko, które napotyka trudności w nauce czytania na początku szkoły.

Z kursu skorzystają rodzice przedszkolaków w każdym wiekunauczyciele przedszkola, pedagodzy specjalni oraz rodzice dzieci, które na początku szkoły napotykają trudności w początkowej nauce czytania.

Czy to oznacza, że będziemy od trzylatka oczekiwać czytania liter?! Nie! Ale pokażę Ci jak bawić się z trzylatkiem, by kończąc przedszkole był on gotowy do opanowania liter.

Korzyści kursuJak nauczyćdziecko czytać?

Konkretne i jasne instrukcje
100%
Bogaty zestaw pomocy
97%
Wyczerpująca wiedza
82%

Jesteśmy dumni, że kurs trafia do rodziców, nauczycieli, logopedów i ekspertów pracujących z dziećmi i jest doceniany przez każdą z tych grup. 

Naszym celem jest tworzenie kursów, które pomagają i nie marnują czasu, którego nam wszystkim brak.

Otrzymasz zaświadczenie ukończenia kursu!

certyfikat czytanie

Po ukończeniu kursu dotyczącego nauki czytania, automatycznie otrzymasz certyfikat, który poświadcza udział w tym szkoleniu. Warto zachować go w swojej dokumentacji, szczególnie, jeśli jesteś nauczycielką na etapie realizacji stażu na kolejny stopień awansu zawodowego.

Krok po krokuwiesz co, kiedy i jak!

Przedszkolaki prowadzone przedstawioną metodą potrafią czytać kończąc przedszkole. Jednak – musisz wiedzieć, że właściwa, intensywna nauka czytania zaczyna się w szkole. Aby dziecko było gotowe do poznania liter, aby odnosiło sukces, konieczna jest gotowość do nauki czytania. By ją osiągnąć – świadomie wspieramy już najmłodsze przedszkolaki. Dzięki mądrze dobranym ćwiczeniom, świadomej zabawie już od 3-latków, starszy przedszkolak i uczeń są gotowi do czytania.

Zyskujesz: sprawdzone i skuteczne metody konkretny plan działania praktyczne wskazówki

Kurs online „Jak nauczyć dziecko czytać?” to 20 lekcji i kursowy ebook ze zbiorem zabaw do wczesnej nauki czytania.

Przedszkolaki prowadzone przedstawioną metodą potrafią czytać kończąc przedszkole. Jednak – musisz wiedzieć, że właściwa, intensywna nauka czytania zaczyna się w szkole. Aby dziecko było gotowe do poznania liter, aby odnosiło sukces, konieczna jest gotowość do nauki czytania. By ją osiągnąć – świadomie wspieramy już najmłodsze przedszkolaki. Dzięki mądrze dobranym ćwiczeniom, świadomej zabawie już od 3-latków, starszy przedszkolak i uczeń są gotowi do czytania.

Metod nauki czytania jest wiele! Metoda odimienna, symultaniczno-sekwencyjna, globalna… W swoim kursie koncentruję się na wzbogaconej sylabowej metodzie nauki czytania. Jest ona wzbogacona o to, co przez wiele lat moich doświadczeń okazało się skuteczne i wspierające dla dzieci. To metoda sylabowa tworzona w oparciu o moje doświadczenia z dziećmi. Po to, by jak najskuteczniej wspierać Twoje dziecko w nabywaniu tej umiejętności!

dyscyplina w grupie przedszkolnej

FAQ - najczęściej zadawane pytania

Polecam go przede wszystkim rodzicom,  nauczycielom przedszkola i edukacji wczesnoszkolnej, ale także innym osobom pracującym z grupą dzieci w wieku przedszkolnym: psychologom, logopedom, specjalistom.

Tak, jeśli uzyskasz zgodę ze swojej placówki. Napisz do nas mail na adres  lub skorzystaj z formularza kontaktowego który znajdziesz poniżej.
Fakturę do opłacenia go prześlemy mailowo.

Zdecydowanie! Kurs bazuje nie tylko na wiedzy dotyczącej rozwoju dziecka, ale także na doświadczeniu pedagogicznym i terapeutycznym autora. Metoda sylabowa uczy, pomaga i wspiera, a wykorzystane techniki skutecznie i przyjemnie wprowadzą dziecko w świat liter.

Cieszę się, że pytasz! Bo nauka czytania i przygotowanie do niej wcale nie rozpoczyna się w zerówce! Pokażę Ci jak bawić się już od najmłodszych lat przedszkolnych. Nie po to, by Twój trzylatek czytał biegle – po to, by dać Ci pewność, że rozwija się prawidłowo i nic Was nie zaskoczy. Bo nauka liter – wbrew pozorom – to wisienka na torcie szeregu innych umiejętności.

Pytania? Pisz śmiało!