Bunt dziecka, krzyk, protesty w sklepie, ucieczki z placów zabaw… – rodzicielstwo jest pełne mocnych wrażeń i trudnych emocji. Ciągłe kary i walka z dzieckiem o realizacje każdej prośby trwają i zdają się nie mieć końca? Dziecko bije, gryzie, ucieka, wymusza? Masz wrażenie, że próbowałaś już wszystkiego i nic nie działa na Twoje dziecko? Nie jesteś w tym sama! Z tymi samymi emocjami mierzyło się tysiące rodziców zanim wprowadzili w życie wskazówki dotyczące stawiania granic dzieciom.

Dziecko przekracza granice

Gdy dziecko przejmuje kontrolę buntem, krzykiem, piskiem lub agresją sytuacja staje się niełatwa. Spojrzenia innych osób, „dobre rady” wcale nie pomagają, ale sprawiają, że rodzicielstwo staje się prawdziwą udręką. Jak sobie z tym poradzić? Na to pytanie odpowiada specjalista – pedagożka Monika Sobkowiak, dyplomowana nauczycielka z kilkunastoletnim doświadczeniem w rozwiązywaniu trudności małego dziecka, z której wsparcia korzysta ponad sto tysięcy rodziców i nauczycieli przedszkola. „Nie wyobrażasz sobie ile razy poniosłam porażkę nim zrozumiałam jak naprawdę skutecznie, z szacunkiem do dziecka, ale i z szacunkiem do dorosłego STAWIAĆ GRANICE DZIECIOM. To były lata. Setki dzieci. Nie ma jednej recepty dla wszystkich dzieci, dlatego w swoich kursach nie podaję jednego rozwiązania, a wiele sposobów i wyjaśniam, który będzie najlepszy dla Twojego dziecka”.   Kursy Moniki Sobkowiak w kilka chwil podbiły serca tysięcy internautów – rodziców i nauczycieli. Kurs Stawianie granic dzieciom w kilka chwil stał się rodzicielskim bestsellerem, a opinie na jego temat pozwalają odzyskać wiarę w bezpieczną i komfortową relację z dzieckiem: „Dziękuję! Twoje rady przywróciły mi radość spędzania czasu z moich czterolatkiem” „Jesteś rewelacyjna! Odkąd Cię obserwuję, moje macierzyństwo ma inny wymiar” „Melduję się z wrażeniami po obu kursach: o adaptacji i stawianiu granic. Ma Pani dar przekazywania wiedzy w przystępny sposób. Czuję się spokojniejsza i wyposażona w narzędzia!” „Jak ja Ci dziękuję! Wszędzie tylko teoria – a tutaj, same konkrety. Pomogło!” „Pani Moniko, przesłuchałam całe wystąpienie. Popłakałam się uświadamiając sobie jakie błędy popełniam. Dostałam od Pani narzędzia i teraz czas ich użyć. Będę polecać każdemu, bo to jest ogromna kopalnia wiedzy, przedstawiona prosto i zrozumiale. Bardzo dziękuję! Przyjemnie się Pani słucha.”  

Niedługo później kurs Dyscyplina w grupie przedszkolnej stał się wyborem nr 1 nauczycieli przedszkola.

„Dzień dobry! Dlaczego ten kurs nie powstał 2 lata temu, gdy zaczynałam pracę?! 😊 Jestem na początku kursu, wczoraj skorzystałam z jednego ze sposobów na siadanie w kole, nie minęło 5 sekund, a moi niezbyt zdyscyplinowani zerówkowicze siedzieli w pięknym kole. Dziękuję <3!” „Pani Moniu! Jak ja Ci dziękuję za ten kurs. Myślałam, że już nigdy nie poradzę sobie z grupą, że źle wybrałam zawód. To działa! Odzyskałam radość z pracy. Dziękuję Ci z całego serca, poprawiłaś mi życie, kobieto!” Merytoryczne i praktyczne wskazówki Moniki Sobkowiak każdego dnia ratują z opresji setki rodziców i nauczycieli. Poznaj skuteczne strategie i odzyskaj komfort w relacji z dzieckiem – szczegóły znajdziesz tutaj: