Adaptacja przedszkolakaKurs online dla rodziców i nauczycieli.

Adaptacja przedszkolaka to kurs, który skutecznie pomaga rodzicom i nauczycielom!

Adaptacja przedszkolaka to prawdopodobnie najbogatszy kurs oparty na wiedzy i ponad 10-letnim doświadczeniu w adaptacji setek dzieci. To kurs, który składa się aż z 4 modułów, dzięki którym adaptacja nie będzie mieć przed Tobą tajemnic!

01
2
Wskazówki od praktyka
02
4
Skuteczna pomoc
03
ikona
Wygodna forma

Co zyskujesz dołączając do kursu Adaptacja przedszkolaka?

Adaptacja przedszkolaka bywa trudna! Dla dziecka, dla rodzica i dla nauczyciela. 

W kursie zdobędziesz wiedzę i umiejętności, które pozwolą Ci wspierać dziecko tak, aby adaptacja przebiegła dla niego możliwie jak najbardziej łagodnie.
Otrzymujesz także check-listy i ćwiczenia, dzięki którym jeszcze lepiej uporządkujesz swoją wiedzę.
Wysłuchasz kursu prowadzonego przez praktyka, opartego na współczesnej wiedzy z zakresu psychologii dziecka, przedstawionej w formie jasnych i konkretnych wskazówek, które możesz od razu wdrożyć do działania.

dyscyplina w grupie przedszkolnej

Otrzymasz potwierdzenie udziału w kursie Adaptacja przedszkolaka

adaptacja przedszkolaka

Po ukończeniu kursu dotyczącego adaptacji przedszkolaka, automatycznie otrzymasz certyfikat, który poświadcza udział w tym szkoleniu. Warto zachować go w swojej dokumentacji, szczególnie, jeśli jesteś nauczycielką na etapie realizacji stażu na kolejny stopień awansu zawodowego.

MODUŁ 1

Eksploruj zarówno pozytywne aspekty, jak i wyzwania, które mogą pojawić się podczas adaptacji przedszkolaka. Dowiedz się więcej o emocjonalnym świecie dziecka oraz zdobądź konkretną wiedzę i narzędzia do wsparcia malucha podczas trudnych chwil w nowym środowisku.

MODUŁ 2

Odkryj tajniki skutecznego przygotowywania dziecka do przedszkola, zgłębiając tematykę różnorodnych rodzajów przywiązania i ich wpływu na proces adaptacji. Naucz się projektować i implementować strategie wsparcia, które są perfekcyjnie dostosowane do indywidualnych potrzeb każdego dziecka.

MODUŁ 3

Rozpoznaj i naucz się radzić sobie z porannymi kryzysami maluchów oraz zdobywaj umiejętności prowadzenia konstruktywnych rozmów z dzieckiem na trudne tematy. Poznaj potencjalne pułapki i błędy w procesie adaptacji oraz dowiedz się, jak wspierać dziecko w trudnych pożegnaniach, rozumiejąc jednocześnie kluczową rolę nauczyciela w tym okresie.

MODUŁ 4

Zapoznaj się ze szczegółowym obrazem dnia przedszkolaka i dowiedz się, co powinno znaleźć się w wyprawce Twojego dziecka. Poznaj różnorodne programy adaptacyjne dostępne w polskich przedszkolach. Zdobądź wiedzę na temat specjalnych potrzeb dziecka wysoko wrażliwego, odpowiedniego reagowania na kryzysy, oceny gotowości przedszkolnej oraz dowiedz się, kiedy możemy mówić o udanej adaptacji.

Zaufało mi już tysiące rodziców i nauczycieli!

Może znamy się nie od dawna – chciałabym, abyś wiedział, że mam za sobą tysiące ugaszonych pożarów. Od kilkunastu lat wspieram przedszkolaki, rodziców przedszkolaków i nauczycieli przedszkola tworząc liczne publikacje w druku i w sieci. Merytorycznie i praktycznie opowiadam o rozwoju przedszkolaków, czując się przyjacielem dzieci, rodziców i nauczycieli.

Jestem autorką poradników dla rodziców, przewodników metodycznych dla nauczycieli i gier dla dzieci. Od 6 lat prowadzę stronę PaniMonia.pl, gdzie dzielę się gigabajtami wspierającej treści dla osób, którym wychowanie przedszkolne jest bliskie. Zawodowo i naukowo jestem nauczycielką wychowania przedszkolnego, neurologopedką, absolwentką czterech kierunków studiów, które łączy rozwój małego dziecka.

 

Jestem autorką projektów pod patronatem Ministerstwa Edukacji i Nauki, recenzentką wielu innych.

Usłyszysz mnie w radio, w podcastach na Spotify, w wystąpieniach dla nauczycieli, możesz trafić na moje projekty i pomoce dydaktyczne w przedszkolach i księgarniach w całej Polsce.

Spotkasz mnie we wrocławskich przedszkolach. I – jak wiesz – dzielę się wiedzą w formie webinarów!

 

 

 

Wierzę w porozumienie bez przemocy, wychowanie oparte na wzajemnym szacunku i w to, że Mały Człowiek zasłużył na mądrych, świadomych opiekunów i nauczycieli. Świadoma, pozytywna dyscyplina, której uczę jest tego wyrazem.

Edukacja Małych Ludzi jest moją wielką pasją!
Niezmiernie miło mi, że dziś będą mogła podzielić się nią z Tobą.