Wiosenne gry i łamigłówki to INTERAKTYWNA atrakcja i kolejna propozycja do zabaw, które dziecko może zrealizować w domu bez wsparcia rodzica. Interaktywne gry i łamigłówki zostały w całości odczytane najmłodszym. Pozwala to dziecku samodzielnie wziąć udział w wesołej zabawie.

Wiosenne gry i łamigłówki – interaktywnie

W Internecie nie brak ciekawych materiałów dla najmłodszych, a jednak nie każde z nich dają możliwość swobodnego korzystania przedszkolakom. To, co sprawia trudność najmłodszemu użytkownikowi, to konieczność odczytywania poleceń. Z tego względu, na czas edukacji zdalnej, gdy nie mamy pewności czy dziecko uzyska wsparcie jakiego mu trzeba – proponuję skorzystać z prezentacji odczytywanych.

Rodzaje zadań

Co zawiera prezentacja? Dużo dobrej edukacyjnej zabawy, a więc garść interesujących kartów zawartych w grach i zabawach. Znajdziecie tam na przykład:

Ćwiczenia rozwijające słuch fonematyczny

Rozpoczynają prezentację. Zadaniem dziecka jest wskazać ilustrację, której nazwa rozpoczyna się wskazaną głoską. Dobre odpowiedzi kierują dziecko do slajdu potwierdzającego dobrą odpowiedź, natomiast odpowiedzi błędne – do slajdu zachęcającą do podjęcia ponownej próby.

Zabawy słuchowe

Takie, w których dziecko będzie rozpoznawać na podstawie dźwięku wybrane zwierzęta, które zwiększają swoją aktywność. Rozwiązana zagadka przenosi dziecko do tematycznie powiązanej części dotyczącej danego zwierzątka. Dzięki temu dziecko ma okazję poznać cykl rozwoju żaby, dowiedzieć się, co zmienia się w życiu pszczół i poznać ptaki, które wróciły wiosną do Polski.

Gry liczbowe

To proste zagadki zachęcające do przeliczania i porównywania liczebności zbiorów. W zadaniach zostały wykorzystane materiały obrazkowe kojarzące się z wiosną – na przykład kwiaty i owady.

Ćwiczenia spostrzegawczości i pamięci wzrokowej

To wyzwanie dla najmłodszych! W określonym czasie, dziecko zapamiętuje elementy przedstawione na ilustracji, po to, by odnaleźć brakujący element lub wyznaczyć ilustrację, która pojawiła się dodatkowo. To pozornie proste zadanie stanowi świetne ćwiczenie dla najmłodszych uczestników edukacji.

Na ostatnim slajdzie znajduje się puchar i  podziękowanie za dziecięce zaangażowanie.

Wiosenna gry i łamigłówki w wersji interaktywnej

By dziecko mogło klikać w poszczególne elementy prezentacji – skorzystaj w pliku do pobrania pod filmikiem. Film stanowi wersję poglądową.

Odnośnik do pobrania: wiosenne gry i łamigłowki

Dodatkowe aktywności

Na blogu znajdziesz dużo różności, które pozwolą urozmaicić czas w domu i w przedszkolu.

  • pakiet aż 100 STRON z zabawami i zadaniami dla dzieci – TUTAJ
  • wiosenny audiobook i związane z nim aktywności – TUTAJ
  • wiosenne zabawy muzyczne – TUTAJ

Wsparcie strony

Cieszę się, że tu jesteś!

Bym mogła nadal tworzyć bezpłatne materiały dostępne dla każdego, zachęcam do wsparcia strony. Twoja pomoc ma dla mnie ogromne znaczenie! Odnośnik do zbiórki znajduje w górnej części panelu bocznego. Jesteś super, dziękuję! 🙂

 

 

Facebook Comments