Wakacje już niemalże za nami, a przed nami… początek roku szkolnego! Korzystając ze świeżych wspomnień naszych podopiecznych i z ostatnich chwil lata, warto chwilę uwagi poświęcić wakacyjnym tematom. Przygotowany zestaw materiałów pozwoli nam, w miły wizualnie sposób, poprowadzić nasze przedszkolaki przez morskie zakamarki. Przedstawiam więc pomoce dydaktyczne na wakacje – obrazki, karty pracy, memory i kolorowanki!

Wakacje – obrazki znad morza

Wakacje to czas relaksu, dobrej zabawy i wysokich temperatur! Te sprawiają, że często wypoczynek, nasz i dzieci, odbywa się nad wodą. To właśnie morze stało się inspiracją do stworzonych kart obrazkowych, kart pracy i prezentowanych gier. Przygotowane materiały obrazkowe mogą być wykorzystane do różnych gier i zabaw, również w języku obcym.

Prezentuję przykładowe karty obrazkowe, które znajdują się w zestawie:

Zestaw zawiera 10 obrazków. Do pobrania poniżej.
Wakacje – obrazki małe, czyli memory obrazkowe

Dzieci uwielbiają gry – i nie tylko one! Gry to jedna z moich ulubionych małych rozrywek. W ciekawy sposób angażują one pamięć wzrokową, pozytywnie wpływając na przebieg rozwoju naszych przedszkolaków. To świetne ćwiczenie przygotowujące do nauki czytania, która wymaga pamięci wzrokowej na wysokim poziomie! Przygotowane memory składa się z 22 par.

Oto przykładowe wzory – wakacjne memory:

Memory do pobrania ponieżej:
Wakacje – obrazki/ Karty pracy

Wakacje to temat, który nigdy się nie nudzi! Dlatego, jeśli gra w memory wyda się nam się już monotonna, proponuję trzy rodzaje kart, odpowiednich dla przedszkolaków. Które wybrać? Zaufam Waszej intuicji:

Przygotowane karty pracy:

Jak ekonomicznie drukować w kolorze?

Jeśli Wasze drukarki nie należą do tanich w użytkowaniu, polecam drukować 2 karty na jednej stonie lub drukować je czarno-biało. Nawet w przypadku kart z cieniami, różnica jest wyraźna i zadanie możliwe do wykonania. 🙂

Wakacje – obrazki w wersji kolorowanki!

Kolorowanki to coś, co lubią niemalże wszystkie maluchy. Postanowiłam przygotować kolorowanki proste, składające się z dużych elementów. Z dwóch powodów – moim zdaniem dają dziecku większe pole do popisu – praca może być uzupełniona przez dziecko zgodnie z jego wyobraźnią. Drugi powód to my, nauczycielki – proste wzory wydrukowane w wersji maxi to doskonałe szablony do dekoracji i prac plastycznych, które można przygotować z dziećmi.

Przedstawiam 8 przygotowanych wzorów:
Do pobrania tutaj:

Facebook Comments