Obrazkowe materiały to bardzo przydatna pomoc w toku prowadzenia zajęć. Ilustracje są kolorowe, pomagają skoncentrować dzieci na zajęciach, a dodatkowo, poza zmysłem słuchu, angażują też wzrok. Najdoskonalej byłoby mieć eksponaty rzeczywiste, ale nie do każdych zajęć jest to konieczne, a w przypadku niektórych – niemożliwe. Prezentowany zestaw zapowiadałam a propos materiału pogodowego. A dziś, zgodnie z umową, bardzo proszę, oto i on:)

Wzór pierwszego zestawu, w wersji rysunkowej, ekonomiczniejszy w wydruku:

ubrania rysunki wzór

Do pobrania tutaj:

Wzór drugie zestawu, rzeczywistego (my choice!):

ubrania rzeczywiste wzór

Do pobrania tutaj:

 

Na to, jak to wykorzystać pomysłów jest mnóstwo. Zaproponuję trzy*:

  • Łączenie ilustracji z zapisem globalnym (jeśli wolisz zapis drukowanymi literami – pobierz plik w docx i zmodyfikuj ten już istniejący; jeśli chcesz ułatwić sobie wycinanie – zaznacz całą tabelę i w obszarze formatowania zaznacz Wszystkie krawędzie)
  • Zabawy z elementem ruchu:
    • na dywanie rozkładamy wszystkie ilustracje, czworo dzieci (lub cztery zespoły) nazwane są porami roku: Wiosna, Lato, Jesień i Zima. Na sygnał nauczyciela rozpoczyna się odliczanie 30 s/1 minuty/ile uznasz na zebranie wszystkich pasujących do danej pory roku ubrań. Wszystkie dzieci/zespoły zbierają obrazki równocześnie. Alternatywni, dzieci mogą być nazwane częściami ciała i poszukiwać elementów z nimi związanych, np. noga -> skarpety, spodnie, rajstopy, itp.
    • Utrwalanie słownictwa w języku angielskim: śpiewamy piosenkę Walking, walking. W przerwie między zwrotką nauczyciel mówi: Find a scarf! Find shoes! etc.
    • Memory obrazkowe – zasada jest znana, to nie będę rozpisywać się w sprawach oczywistych, ale chętnie podzielę się plikiem, w którym wszystko jest już gotowe do wydruku:)

memory ubrania wzor

Do pobrania tutaj:

Pisząc wpis o pogodzie proponowałam też zamontowanie przy planszy z pogodą walizki, po ustaleniu pogody, można ‚spakować do niej’ potrzebne rzeczy. Oto i ona:

20160806_104143(1)

Do pobrania w formacie a5 (pierwsza strona) i a4 (strona 2 i 3):

*A następnym razem, z wykorzystaniem tych materiałów, gra logopedyczna do wykorzystania na hospitacje i zajęcia otwarte z rodzicami.

Pozdrawiam serdecznie!

A jeśli macie ochotę na więcej inspiracji, zapraszam na facebook:)

Zapisz

Zapisz

Facebook Comments