Ostatnio udostępniałam do pobrania kodeks przedszkolaka i materiały dotyczące pogody. Dzisiaj do pobrania znaczki, bo obrazków za szafkach w szatni nie może zabraknąć 🙂 ! Myślę, że chyba w żadnym przedszkolu nie praktykuje się podpisu samym imieniem – wiadomo, część dzieci może go w ogóle jeszcze nie umieć rozpoznać, a poza tym, znaczki są po prostu urocze i przedszkolne. Pasują:)

Ja nie rezygnuję z opisania szafki dodatkowo imieniem – z czasem nawet najmłodszy brzdąc zacznie rozpoznawać swoje imię. Znaczkami oznaczamy też teczki, szufladki w sali i ręczniki w łazience. A w pierwszym tygodniu bawimy się nimi tak, jak nam tylko przyjdzie do głowy.

Jak pomóc utrwalić dzieciom znaczki w zabawie – 3 proste zabawy:

  • Znajdź swoje znaczki – kiedy dzieci poznały już swój znaczek i przypomniały go sobie przed zabawą, na dywanie rozkładamy powycinane znaczki wszystkich dzieci w kilku kopiach. Zadaniem dzieci jest znaleźć wszystkie swoje emblematy na dywanie. Myślę, że będzie łatwiej przeprowadzić to w 3 mniejszych grupach, np. 8 dzieci poszukuje na dywanie 3 kopii swoje znaczka ( 3 z 24) – to zdecydowanie łatwiejsze niż przy 25 dzieci (poszukiwanie 3 kopii ze 125 elementów!).
  • Trasa z przeszkodami – na dywanie rozkładamy kartki a4 (puste) i  kartki ze znaczkami wydrukowane w wersji maxi* w kilku kopiach, ułożone w szachownicę. Zadaniem dziecka jest przejść z jednej strony na drugą skacząc tylko na pola, na których znajduje się jego znaczek.
  • Muchy i pająk – modyfikacja – na dywanie rozłożone są znaczki wdrukowane w wersji maxi*, po jednym dla każdego dziecka. Jedna osoba jest pająkiem, pozostałe biegają swobodnie do muzyki. Gdy muzyka cichnie, dzieci jak najszybciej stają na polu (kartce, w obręczy) ze swoim znaczkiem. Pająk łapie osoby, które zrobiły to jako ostatnie lub pomyliły się. P.S. Przyda się wydrukowana ściąga dla nauczyciela.

 

A oto wzory znaczków i poniżej linki do pobrania, docx’ów i pdf’ów:

Jeśli chcesz podpisać znaczek imieniem dziecka – wybierz plik docx do edycji. Jeśli wolisz znaczki bez imion – pdf lub docx, ten który łatwiej Ci wydrukować.

A teraz gwiazdka:

* Jak drukować w wersji maxi: Nie ma sensu za każdym razem wycinać elementów obrazu, powiększać, itp. Dzisiejsze sprzęty są bardzo mądre i umożliwiają takie opcje. Kiedy klikniemy w pliku tekstowym ‚Drukuj’, pojawia się okno dialogowe. Tam wybieramy ‚Właściwości’, a dalej: Druk wielostronicowy i np. 1 na 2×2 stron (a4 w 4 elementach) lub 1 na 3×3 stron (A4 w 9 elementach). I gotowe 🙂

jak drukować

 

Dziękuję za wizytę 🙂

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Facebook Comments